Trwa ładowanie...
d13z7m9
Informacja prasowa
miszmasz

Czerń w łazience – ekstrawagancja czy wygoda?

Łazienka powinna być urządzona – według tradycyjnego myślenia – za pomocą jasnych płytek ceramicznych. W ten sposób otwierasz wnętrze i tworzysz takie pomieszczenie, jakich… wiele. Czasy na szczęście się zmieniają.
Share
d13z7m9

Łazienka powinna być urządzona – według tradycyjnego myślenia – za pomocą jasnych płytek ceramicznych. W ten sposób otwierasz wnętrze i tworzysz takie pomieszczenie, jakich… wiele. Czasy na szczęście się zmieniają, a w trendach coraz częściej pojawiają się ciemne oraz intensywne kolory. Wśród nich króluje czerń – przepis na klimatyczne wnętrze!

Stereotyp, z którym warto się rozprawić już na początku, brzmi: czerń pasuje tylko do przestronnych pomieszczeń. Otóż nie! Z tajemniczej, czarnej ceramiki można skorzystać zarówno do urządzenia małej, jak i dużej łazienki. Wystarczy odpowiednie oświetlenie oraz właściwy kolor fug. Należy pamiętać, że czerń to barwa symboliczna, którą można interpretować na różne sposoby. W zależności od tego, z czym ją zestawisz – otrzymasz zupełnie inną energię wnętrza.

* Na całej połaci… czerń*

d13z7m9

Minimalizm i oszczędność formy to trend panujący we wnętrzarstwie od kilku sezonów. Jego zasady sprawdzą się także podczas urządzania czarnej łazienki. Wystarczy bowiem ułożyć z płytek gładkie, ciemne ściany połączone fugą w tym samym odcieniu.

Osiągniesz jeszcze lepszy efekt, gdy pokryjesz w ten sposób całą podłogę i minimum jedną, najlepiej największą, ze ścian. Taki akcent na pewno będzie zwracał uwagę, a do tego stworzy wiele dodatkowych możliwości dekoratorskich opartych na zabawie formą i kolorem. Połyskujące płytki dodadzą także ponadczasowej elegancji całemu wystrojowi, tak jak np. w aranżacjach wykonanych za pomocą kolekcji London Queensway stworzonej przez markę Tubądzin.

Czarno-biała mozaika w twojej łazience Jeśli jednak nie chcesz opierać całego wnętrza na jednej, ciemnej barwie, spróbuj połączyć ją z bielą. Drobna mozaika złożona z czarnych oraz białych płytek ceramicznych doda wnętrzu charakteru. Możesz np. wybrać wielkoformatową ceramikę w ciemnym odcieniu i udekorować ją jasną mozaiką. Do tego biała armatura i stylowa łazienka jest gotowa. Wybierając wersję z mozaiką, zdecyduj się na jeden z dwóch rodzajów fug – w tym samym kolorze, co płytki, lub kontrastową. W zależności od tego uzyskasz inny efekt: szachownicy bądź jednolitej powierzchni.

Wnętrze tego typu możesz ozdobić płytkami ceramicznymi z * kolekcji Vampa* – będzie ono surowe, stylowe i odrobinę tajemnicze.

d13z7m9

* Kolorystyczne zestawienia w czarnej łazience*

Aranżacje wnętrz najczęściej opierają się na dwóch lub trzech kolorach, z czego jeden jest dominujący, a pozostałe – uzupełniające. W czarnych łazienkach kontrastowe dodatki są obowiązkowe – rozświetlają wnętrze i tworzą wyjątkowy klimat.

Czerwone dodatki dodadzą energii i ożywią wnętrze, złote wywołają wrażenie przepychu i luksusu. Możesz również wybrać elementy w neonowych kolorach – uzyskasz wtedy bardzo nowoczesne wnętrze.

* Oświetlenie to podstawa!*

d13z7m9

Urządzając łazienkę, w której bazowy kolor jest ciemny, zwróć uwagę na oświetlenie. Po pierwsze – jeśli masz taką możliwość, zadbaj o okno, czyli źródło naturalnego światła. Po drugie – stosuj listwy ledowe w nowoczesnych aranżacjach, efektowne i masywne żyrandole w tych bardziej klasycznych.

Największa lampa powinna mieścić się w centralnym punkcie sufitu. Do tego warto zamontować kinkiet nad lustrem.

* Klasyczny styl i elegancja w twojej łazience*

Czerń to elegancja i piękno, którym trudno się oprzeć. Czarna mozaika oczarowuje swoją delikatnością, płytki w różnych formatach tworzące efektowne wzory nadają wyjątkowość. Niezależnie od pomysłu i realizacji czerń to tajemnica, klimat, dostojność i elegancja. Warto się skusić!

(Kolekcja płytek ceramicznych London Queensway)
(Minimalistyczna aranżacja łazienki i kolekcja Colour White&Black)
d13z7m9

Podziel się opinią

Share
d13z7m9
d13z7m9