Trwa ładowanie...

Czerwone pręgi na plecach. Tak wygląda ciało przepracowanej fryzjerki

Media społecznościowe obiegło zdjęcie, na których widać zaczerwienione plecy kobiety. Wzdłuż kręgosłupa wyraźnie odznaczają się czerwone pręgi – kobieta wygląda, jakby dopiero co uszła z życiem z wypadku samochodowego. Nic podobnego. Autor postu wyjaśnia, że tak właśnie wyglądają plecy zapracowanej fryzjerki.

Czerwone pręgi na plecach. Tak wygląda ciało przepracowanej fryzjerkiŹródło: Facebook.com
d2u3shk

– Radości bycia fryzjerką! To jest urocza Grace Campbell – wyjaśnia autor postu, Hitesh Patel. – Spędza godziny na nogach, w jednej dłoni trzymając szczotkę, w drugiej suszarkę do włosów. W takiej pozycji mięśnie rozwijają się i przestają podtrzymywać kręgosłup w naturalnej dla niego pozycji. Zatem, kiedy wreszcie masz szansę odłożyć swój ekwipunek i starasz się usiąść w neutralnej pozycji, to po prostu nie działa – pisze Patel.

Autor wpisu wyjaśnia, że by rozluźnić mięśnie, fryzjerka musi poddać się masażowi gua sha, a następnie spiąć i rozciągnąć mięśnie i najlepiej wykonać jeszcze kilka ćwiczeń jogi. – Następnym razem, kiedy spojrzysz na swoją fryzjerkę i pomyślisz, jak łatwe ma życie, pomyśl o tych zdjęciach i zastanów się nad tym, że poświęcają własne zdrowie po to, żeby twoje włosy wyglądały dobrze – zauważył Patel.

Niemniej autor tekstu, który jest masażystą, nie wyjaśnił, że czerwone pręgi na ciele fryzjerki nie powstały w wyniku wielogodzinnego trwania w pozycji stojącej. Takie właśnie zaczerwienienia pojawiają się na ciele jako efekt uboczny zabiegu gua sha.

d2u3shk

Ten mający początki w starożytności chiński masaż polega na pocieraniu skóry płytkami z rogu bawolego lub kamieni szlachetnych, po to, by usunąć toksyny z organizmu. Zabieg ma pobudzić pracę narządów wewnętrznych oraz oczyścić ciało i stosowany jest do dziś przez wielu fizjoterapeutów i masażystów. Niemniej w efekcie takiego "skrobania" ciała powstają zaczerwienienia, podobne do tych, jakie widzimy na plecach Grace Campbell.

Choć szokujące pręgi to efekt uboczny masażu, a nie pracy z suszarką w ręku, nie oznacza to, że powinniśmy lekceważyć ciężką pracę fryzjerów i fryzjerek. Pozostawanie przez cały dzień w pozycji pionowej z pewnością bowiem powoduje ból i dolegliwości, na jakie zwraca uwagę autor postu.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Barber shop dla mężczyzn

d2u3shk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u3shk