Blisko ludziCzerwony płyn wycieka z mięsa? Wiemy, co to oznacza

Czerwony płyn wycieka z mięsa? Wiemy, co to oznacza

Czerwone mięso można zakupić w większości popularnych marketów. Często w opakowaniu widać, że wycieka z niego czerwony płyn. Jak się okazuje, wcale nie jest to krew.

Przez jeden składnik mięso wygląda na "bardziej naturalne"
Przez jeden składnik mięso wygląda na "bardziej naturalne"
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. JBR

24.10.2022 | aktual.: 25.10.2022 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W większości sklepów i popularnych supermarketów w Polsce można znaleźć praktycznie każdy rodzaj mięsa. Niewątpliwie najpopularniejszym jest drób, jednak Polacy chętnie sięgają także po wieprzowinę i wołowinę. Bardzo często czerwone mięso jest sprzedawane w kawałkach lub plastrach, zapakowanych w owinięte folią styropianowe tacki lub plastikowe pudełeczka. Widnieje na nich zwykle nazwa producenta, data przydatności oraz waga.

Przezroczyste opakowanie pozwala także dokładnie ocenić wygląd wybranego przez nas kawałka. Wyraźnie widać na nich także płyn, który wycieka z mięsa. Choć wiele osób myśli, że to krew, prawda jest zupełnie inna i może być sporym zaskoczeniem. Opowiedział o tym ostatnio jeden z użytkowników TikToka.

To nie krew wycieka z mięsa kupionego w markecie

O czerwonym płynie wyciekającym z kupowanego w supermarketach mięsa mówił na swoim kanale Konrad Skotnicki, znany jako "doktor_z_tiktoka". Jego filmiki opowiadające o nauce są wyjątkowo popularne. W jednym z najnowszych nagrań, poruszył wspomniany wyżej temat.

Już na początku przyznał, że musi wyprowadzić z błędu osoby, które sądzę, że wyciekający z mięsa np. na steki płyn to krew. Jak stwierdził, to celowe działanie producentów, aby mięso wyglądało na bardziej "naturalne".

- Tak naprawdę to sztucznie otrzymywana substancja, powstała poprzez zmieszanie mioglobiny z wodą. Mioglobina jest białkiem, które wiąże się z żelazem i tlenem i znajduje się w mięśniach sercowych i szkieletowych większości kręgowców i prawie wszystkich ssaków. Obejmuje to krowy, świnie i owce, które są powszechnie spożywane na całym świecie - mówi na nagraniu.

Liczne komentarze pod filmikiem

Pod nagraniem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. "Wolę suche, estetycznie wyglądające mięso w paczce niż nasączone dziwnymi substancjami" - przyznała jedna z użytkowniczek. "Zawsze mnie to brzydziło, ale szczerze, lepiej żeby to była krew" - można przeczytać pod filmem.

Pojawiły się nieco bardziej stanowcze komentarze. "Czas zrezygnować ze spożywania mięsa" - stwierdziła jedna z osób, co pociągnęło za sobą kilka odpowiedzi w stylu "polecam"

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (8)