Cztery produkty, które poradzą sobie z domowymi porządkami - polecamy, które kupić

Cztery produkty, które poradzą sobie z domowymi porządkami - polecamy, które kupić

Cztery produkty, które poradzą sobie z domowymi porządkami - polecamy, które kupić
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
04.10.2017 09:53, aktualizacja: 09.10.2017 07:58

Kilkadziesiąt lat temu, gdy jeszcze branża kosmetyczna nie była tak rozwinięta jak teraz, nasze babcie radziły sobie z domowymi problemami na własny sposób. W każdym domu znajdziemy produkty, które poza oczywistym sposobem użycia mają również inne zastosowania. Potocznie mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, jednak w przypadku szarego mydła, pasty do zębów czy nawet pianki do golenia to powiedzenie się nie sprawdza.

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych i zaskakujących zastosowań przedmiotów codziennego użytku. O wielu z nich zapewne nie zdawałyście sobie sprawy.

Szare mydło umyje wszystko
Poza oczywistymi atutami w postaci hipoalergiczności, mydło potasowe można wykorzystać nie tylko do mycia czy prania. Doskonale sprawdzi się również podczas odświeżenia ścian przed malowaniem. Wystarczy dodać do ciepłej wody odrobinę szarego mydła i przemyć tłuste plamy i osady. To sprawi, że farba gładko pokryje wszystkie niedoskonałości. W takim samym roztworze można również czyścić pędzle po skończonym malowaniu. Mało tego, mieszanka ta nadaje się do zwalczania mszyc. Trzeba nią spryskiwać zaatakowaną roślinę raz dziennie przez tydzień, a szkodniki same się wyniosą. Ze względu na działanie antybakteryjne, mydło przydaje się również do leczenia trądziku, a także przemywania ran. Mało tego, okłady z szarego mydła pomagają również przy stłuczeniach i uszkodzeniach stawów. Wystarczy nasmarować wilgotnym mydłem obolałe miejsce kilka razy dziennie, a szybko poczujemy ulgę. Podobnie można potraktować… zacinające się szyny w szufladzie. Po takim zabiegu wysuwanie ich nie będzie już problemem.

Oliwka nie tylko dla dzieci
Jej właściwości poznał każdy, kto kiedykolwiek miał problem ze zdjęciem zbyt ciasnej obrączki lub bransoletki. Wystarczy nasmarować palec lub nadgarstek oliwką i po sprawie. Możemy ją również nałożyć na łańcuszek w celu łatwiejszego rozplątania go. Oliwka nadaje się także do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej, blatów i zlewów, a także kabiny prysznicowej. To pozwoli utrzymać naturalny blask i wyczyści plamy z mydła. Jeśli przypadkiem usiedliśmy na gumie do żucia, łatwiej będzie ją usunąć, gdy uprzednio zwilżymy materiał oliwką. Taką plamę przemywamy później płynem do naczyń. Dodatkowo oliwka sprawdzi się podczas drobnych czynności naprawczych. Potraktowane nią zawiasy przestają skrzypieć, a posmarowana oliwką kartka papieru przepuszczona przez niszczarkę sprawi, że urządzenie zacznie działać poprawnie. Jeśli twój zamek błyskawiczny się zacina, możesz posmarować go wacikiem zamoczonym w oliwce albo równie dobrze przetrzeć świecą.

Pasta do zębów w domu i garażu
To kolejny produkt, którego używamy głównie do czyszczenia. Przetarcie klawiatury pastą do zębów szybko usunie uporczywe zabrudzenia. Doskonale sprawdzi się również do czyszczenia ekranu smartfona, w dodatku zakamufluje niewielkie ryski na wyświetlaczu. Kierowcy z pewnością słyszeli, że wyszorowanie reflektorów samochodu pastą do zębów pozwoli usunąć irytujący osad ze szkła, a przy tym poprawi widoczność podczas jazdy nocnej. Jeśli podczas domowego przyjęcia zdarzy się, że twoje dłonie wciąż wydzielają przykrą woń krojonej cebuli lub czosnku, wystarczy umyć je w paście. Ten sam sposób sprawdzi się również przy czyszczeniu czajnika, termosu czy plastikowych pojemników. Zapach zniknie, pozostawiając po sobie jedynie miętową świeżość. Tubka pasty to również dobry sposób na złagodzenie obrzęku po ukąszeniach owadów. Sprawdzi się, gdy akurat nie mamy przy sobie żadnej innej maści leczniczej.

Pianka do golenia umyje całą łazienkę
Nosisz okulary i gdy wejdziesz do ciepłego pomieszczenia od razu zachodzą parą? Z pomocą przyjdzie pianka do golenia. Podobnie poradzisz sobie z parującym lustrem w łazience. Żel sprawdzi się do czyszczenia całej armatury, począwszy od kranu i umywalki, a na kabinie prysznicowej i kafelkach kończąc. Nada się również do usuwania z rąk uporczywych zabrudzeń, na przykład farby olejnej. W skrajnych przypadkach można jej użyć również jako odplamiacz. Wystarczy spryskać tłustą plamę kilka minut przed praniem, a następnie przetrzeć wilgotną gąbką i wrzucić do pralki.

Korzystając ze sposobów naszych babć możemy szybko uporać się z uciążliwymi domowymi problemami bez uciekania się do specjalnych środków czyszczących. Uniwersalność i skuteczność w radzeniu sobie z każdym problemem jest nie do przecenienia.

Źródło artykułu:WP Kobieta