Trwa ładowanie...
d1tjeoz

Czy dać młodej parze pustą kopertę? Izabela Janachowska rozprawia się z mitem

Izabela Janachowska jest uznawana za ekspertkę w dziedzinie ślubów. Prezenterka od kilku lat prowadzi programy dedykowane parom młodym, gdzie rozwiewa ich obawy i pomaga w przygotowaniu wymarzonego wesela. Tym razem odpowiedziała na nurtujące pytanie: co z tą pustą kopertą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izabela Janachowska radzi, czy wypada dawać młodym puste koperty
Izabela Janachowska radzi, czy wypada dawać młodym puste koperty (ONS.pl)
d1tjeoz

Co zrobić, gdy nie stać nas na wręczenie młodej parze kosztownego prezentu lub koperty wypełnionej banknotami – nie przychodzić? A może wręczyć pustą kopertę?

Izabela Janachowska-Jabłońska, która od 2015 roku doradza Polkom w kwestii ślubów, sukien ślubnych i przyjęć weselnych, nie ma wątpliwości, że problemy finansowe nie powinny powstrzymywać nas przed towarzyszeniem młodym w tak wyjątkowym dla nich dniu.

– Nie powinno się odmawiać dlatego, "bo nie mamy pieniędzy na prezent". Uważam, że to jest duży błąd – przyznała Janachowska w rozmowie z serwisem "Plotek".

d1tjeoz

– Jeżeli ktoś na tę uroczystość zaprasza, oznacza to, że nas w jakiś sposób docenia. Nie wyobraża sobie tego dla bez nas. Jesteśmy dla tej pary ważni. Oni chcą, żebyśmy byli świadkami deklaracji ich miłości. To jest tak ważne, że nie pójście na to wydarzenie z tak banalnej przyczyny, jak brak kasy na prezent, jest ogromnym błędem – dodała prezenterka.

Zobacz także: Millenialsi biorą śluby, mimo że ich znajomych nie stać "na talerzyk"

W takiej sytuacji niektórzy próbują oszukać młodych i korzystają z dość popularnego triku z kopertą. Zamiast wręczać prezent lub pieniądze, podarowują pustą kopertę. Czasem zamiast pustej – wypełnioną pociętymi gazetami. Janachowska przestrzega przed stosowaniem tego "triku".

d1tjeoz

– To, co jest najgorsze w tej sytuacji to... przyjść i dać pustą kopertę. Takich rzeczy się nie robi – wyjaśnia prezenterka.

Warto wziąć sobie jej radę do serca – lepiej wręczyć bliskim ręcznie wypisaną kartkę z życzeniami od serca niż pustą kopertę.

Źródło: Plotek

d1tjeoz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Różnice pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła

d1tjeoz

Podziel się opinią

Share

d1tjeoz

d1tjeoz