Blisko ludziCzy dać młodej parze pustą kopertę? Izabela Janachowska rozprawia się z mitem

Czy dać młodej parze pustą kopertę? Izabela Janachowska rozprawia się z mitem

Czy dać młodej parze pustą kopertę? Izabela Janachowska rozprawia się z mitem
Źródło zdjęć: © ONS.pl
06.02.2019 10:59, aktualizacja: 07.02.2019 06:29

Izabela Janachowska jest uznawana za ekspertkę w dziedzinie ślubów. Prezenterka od kilku lat prowadzi programy dedykowane parom młodym, gdzie rozwiewa ich obawy i pomaga w przygotowaniu wymarzonego wesela. Tym razem odpowiedziała na nurtujące pytanie: co z tą pustą kopertą?

Co zrobić, gdy nie stać nas na wręczenie młodej parze kosztownego prezentu lub koperty wypełnionej banknotami – nie przychodzić? A może wręczyć pustą kopertę?

Izabela Janachowska-Jabłońska, która od 2015 roku doradza Polkom w kwestii ślubów, sukien ślubnych i przyjęć weselnych, nie ma wątpliwości, że problemy finansowe nie powinny powstrzymywać nas przed towarzyszeniem młodym w tak wyjątkowym dla nich dniu.

– Nie powinno się odmawiać dlatego, "bo nie mamy pieniędzy na prezent". Uważam, że to jest duży błąd – przyznała Janachowska w rozmowie z serwisem "Plotek".

– Jeżeli ktoś na tę uroczystość zaprasza, oznacza to, że nas w jakiś sposób docenia. Nie wyobraża sobie tego dla bez nas. Jesteśmy dla tej pary ważni. Oni chcą, żebyśmy byli świadkami deklaracji ich miłości. To jest tak ważne, że nie pójście na to wydarzenie z tak banalnej przyczyny, jak brak kasy na prezent, jest ogromnym błędem – dodała prezenterka.

W takiej sytuacji niektórzy próbują oszukać młodych i korzystają z dość popularnego triku z kopertą. Zamiast wręczać prezent lub pieniądze, podarowują pustą kopertę. Czasem zamiast pustej – wypełnioną pociętymi gazetami. Janachowska przestrzega przed stosowaniem tego "triku".

– To, co jest najgorsze w tej sytuacji to... przyjść i dać pustą kopertę. Takich rzeczy się nie robi – wyjaśnia prezenterka.

Warto wziąć sobie jej radę do serca – lepiej wręczyć bliskim ręcznie wypisaną kartkę z życzeniami od serca niż pustą kopertę.

Źródło: Plotek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także