Miłość to uczucie, na jakie większość z nas czeka, albo już się jej doczekała. Są jednak tacy, którzy nie wierzą w miłość, a zakochanie od pierwszego wejrzenia traktują jak mit. Szczęśliwcy doświadczyli tego stanu wielokrotnie... A może kocha się tylko raz, a pozostałe porywy serca to już tylko marna kopia tego co było wcześniej? TNS OBOP przeprowadziło badania wśród Polaków, których wyniki w pewnym stopniu wyjaśniają te wątpliwości... Czy Polacy są kochliwi i jak traktują miłość? Sprawdź to sama!
Miłość to uczucie, na jakie większość z nas czeka, albo już się jej doczekała. Są jednak tacy, którzy nie wierzą w miłość, a zakochanie od pierwszego wejrzenia traktują jak mit. Szczęśliwcy doświadczyli tego stanu wielokrotnie...
A może kocha się tylko raz, a pozostałe porywy serca to już tylko marna kopia tego co było wcześniej? TNS OBOP przeprowadziło badania wśród Polaków, których wyniki w pewnym stopniu wyjaśniają te wątpliwości... Czy Polacy są kochliwi i jak traktują miłość? Sprawdź to sama!
(bb)
A jak to wygląda w praktyce?
Miłość od pierwszego wejrzenia, czy jest możliwa? Chyba tak, bo aż 55% zapytanych odpowiedziało na to pytanie pozytywnie. Sceptycznie i chyba nieco mniej romantyczne spojrzenie miało na to 35% pytanych.
Co mówią liczby?
A jak to wygląda w praktyce? Bardzo dobrze! Aż 45%, czyli połowa Polaków zakochała się od pierwszego wejrzenia. A Wy jak sądzicie? Jakie znaczenie ma pierwsze spotkanie? Czekamy na Wasze opinie...
Pierwsza miłość jest ostatnią...
Czy kocha się tylko raz? Pierwsza miłość jest ostatnią, a może potrzeba trochę doświadczenia, wiedzy o potrzebach partnera/partnerki, żeby kochać kogoś naprawdę? Pierwszego związku nie zapomina się nigdy?
„Jestem żonaty z moją pierwszą i jedyną dziewczyną, mamy dwójkę wspaniałych dzieci, do innych kobiet mnie nie ciągnie, wciąż kocham moją żonę i jestem pewny, że spędzę z nią całe życie - więc chyba jest to możliwe :)”- pisze na forum anonimowy internauta. A jak do tego odnoszą się wyniki badań? Co mówią liczy?
Ile razy kochamy?
Znaczną przewagę (aż 55%) ma tu opinia, że kocha się tylko raz. W związku z czym, na tych którzy mają za sobą trudne wspomnienia, nie czekają już żadne miłe chwile? Pozostali przepytani, czyli 35% badanych stwierdziło, że można kochać wiele razy. Czy się z tym zgadzacie? Jakie są Wasze doświadczenia?
Miłość od pierwszego wejrzenia? Na co najczęściej zwracamy uwagę? Charakter, wygląd, a może warunki finansowe?
Wygląd, wykształcenie, a może atrakcyjność seksualna?
Zdecydowana większość ankietowanych, czyli trzy czwarte (77%) uznała (co wydaje się być oczywistością), że przede wszystkim zwracają uwagę na cechy charakteru drugiej osoby, 31% podobieństwo poglądów na życie, 19% wygląd zewnętrzny, wspólne zainteresowania 15%, warunki finansowe 14%, wykształcenie 11%, a jedynie 3% atrakcyjność seksualną.
Wygląd jest nieistotny?
Jak podają statystyki dla mężczyzn równie ważna jest wspólnota światopoglądu, jak i wygląd partnerki. Kobiety natomiast najbardziej cenią sobie wspólne zainteresowania i sytuację finansową mężczyzny, dopiero w dalszej kolejności jego wygląd.
Na co zwracają uwagę studenci?
To jak wygląda ta druga osoba największe znaczenie ma dla najmłodszych nastolatków (35%) i dwudziestolatków (28%), trochę więcej, czyli 38% to uczniowie i studenci... Takie podejście mają też single stanowiący aż 31%.
Studia i miłość...
Wykształcenie liczy się głównie dla tych, którzy skończyli studia 25% i nastolatków 22%. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jest coś szczególnego na co zwracacie uwagę przy wyborze partnera życiowego? Czym jest to „coś”?
Powodzenia!
Przeprowadzone badania potwierdzają – Polacy są kochliwi! Wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia i w tą jedyną, w taką, która może przetrwać bardzo długo... Każdy z nas szuka i tęskni do miłości. Dlatego tym, co jeszcze jej nie znaleźli, życzymy powodzenia!
(bb)
Tekst: na podst. badania TNS OBOP, „Kocha się raz?...”, Warszawa luty 2001