Trwa ładowanie...
d4bhbch

Czyszczenie tapicerki samochodowej – cennik

250 zł – tyle może kosztować kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej. Cennik w każdej firmie piorącej wygląda jednak inaczej. Na koszt usługi wpływają przede wszystkim jakość sprzętu i środki używane w zakładzie. Warto powierzyć to zadanie fachowcom, by wyeliminować ryzyko powstania zacieków na tapicerce samochodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena czyszczenia tapicerki samochodowej jest zależna od wielu czynników, m.in. od koloru obicia
Cena czyszczenia tapicerki samochodowej jest zależna od wielu czynników, m.in. od koloru obicia (iStock.com)
d4bhbch

Od czego zależy koszt czyszczenia tapicerki samochodowej?

Cena za porządkowanie wnętrza samochodu zależy od tego, czy w grę wchodzi kompleksowe czyszczenie, czy odświeżenie pojedynczych foteli, które uległy zaplamieniu. Usługa może obejmować jedynie pranie siedzisk, ale często zdarza się, że klient oczekuje również czyszczenia podłogi, bagażnika, podsufitki, a także plastikowych elementów. Na większy koszt czyszczenia tapicerki trzeba się przygotować w przypadku, gdy chodzi o pranie foteli w samochodach typu van czy bus, bo mają one więcej miejsc siedzących niż zwykłe auta osobowe. W koszt czyszczenia tapicerki samochodowej wliczają się także cena chemii oraz rodzaj i stopień zabrudzeń. Preparaty do pielęgnacji tkanin są tańsze niż nabłyszczacze do skóry oraz środki do prania delikatnych materiałów takich jak welur, alcantara i nubuk.

Środki czyszczące do tapicerki samochodowej z WP radarOkazji umożliwiają samodzielne przywrócenie samochodu do ładu.

d4bhbch

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej – ceny

W wielu zakładach można skorzystać z parowego czyszczenia tapicerki samochodowej. Metoda ta jest w pełni ekologiczna – zabrudzenia znikają dzięki działaniu pary o bardzo wysokiej temperaturze (nawet 170°C), która nie tylko radzi sobie nawet z tłustymi plamami, ale również zabija bakterie i roztocza. Ceny mycia parowego wraz z odkurzaniem i zabezpieczeniem materiału wyglądają następująco:

 • 50 zł za jeden fotel,
 • 55 zł za bagażnik,
 • 60 zł za wykładzinę,
 • od 150 zł za całą tapicerkę (więcej, jeśli jest mocno zabrudzona lub skórzana).

Pranie tapicerki samochodowej odkurzaczem ekstrakcyjnym – ceny

Inną popularną metodą czyszczenia tapicerki samochodowej jest pranie odkurzaczem ekstrakcyjnym, który pompuje wodę pod wysokim ciśnieniem, a następnie razem z wypłukanymi zanieczyszczeniami zasysa ją z powrotem do zbiornika. Aby jego działanie było maksymalnie efektywne, tapicerka przed czyszczeniem musi zostać pokryta preparatem rozpuszczającym zabrudzenia (presprayem). Koszt usługi to przeciętnie:

 • 60 zł za pranie samych foteli przednich (bez odkurzania),
 • 100 zł za pranie przednich foteli z odkurzaniem,
 • 130 zł za pranie i odkurzanie foteli z przodu i z tyłu,
 • 150 zł za pranie i odkurzanie wszystkich foteli, a także podłogi, bagażnika i podsufitki,
 • 200 zł za wszystkie czynności wymienione powyżej wraz z myciem podłokietników i dywaników oraz suszeniem,
 • 250 zł za usługi kompleksowego czyszczenia tapicerki samochodowej, dywaników i elementów plastikowych razem z myciem szyb.
d4bhbch

Ile kosztują profesjonalne środki do prania tapicerki samochodowej?

Na czyszczeniu tapicerki można sporo zaoszczędzić. Kwota 100 zł powinna swobodnie wystarczyć na zakup dobrej jakości środków usuwających zabrudzenia. Trzeba tylko skorzystać z nich zgodnie z zaleceniami producenta, a więc tak, by nie doprowadzić do zniszczenia obicia ani powstania zacieków na tapicerce samochodowej.

 • 20–30 zł kosztuje odświeżająca pianka o pojemności 400 ml,
 • 30–40 zł trzeba zapłacić za odplamiacz i silny preparat czyszczący w sprayu,
 • 40–50 zł to średnia cena skoncentrowanego płynu do prania w litrowej butelce.
d4bhbch

Podziel się opinią

Share
d4bhbch
d4bhbch