Damięcka o walentynkach. Tak zilustrowała współczesne związki

Matylda Damięcka dosadnie o walentynkach
Matylda Damięcka dosadnie o walentynkach

14.02.2023 10:04, aktual.: 14.02.2023 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka opublikowała kilka nowych grafik, które nawiązują do święta zakochanych. W obrazowy i dosadny sposób zaprezentowała, jak postrzega współczesne związki.

Matylda Damięcka w swoich najnowszych pracach postanowiła odnieść się do święta zakochanych obchodzonego na całym świecie 14 lutego. Na długo przed walentynkami sklepy są zalewane przez gadżety i słodycze w kształcie serc. Graficzka zwróciła jednak uwagę, że uczucia powinny być okazywane nie od święta, ale na co dzień. Z pomocą ilustracji pokazała również to, jak z jakimi wyzwaniami mierzą się współczesne związki. Internet i media społecznościowe sprawiają, że choć mieszkamy z ukochanym lub ukochaną pod jednym dachem, często jesteśmy od siebie mocno oddaleni.

"Kochać, jak niełatwo powiedzieć..."

"A jakby rzucić to wszystko i pójść się zakochać??" - zastanawia się Matylda Damięcka na Instagramie we wpisie, w którym pojawiło się kilka grafik specjalnie na walentynki. Przy okazji dnia zakochanych artystka podkreśliła, że w dzisiejszych czasach relacje międzyludzkie wystawione są na wiele prób, a miłość to bardzo skomplikowana sprawa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wśród rysunków pojawił się zestaw scenek ukazujących, jak w dzisiejszych czasach wyglądają związki na odległość. Artystka konstatuje, że mimo rozwoju technologii spotkania online nie zastąpią kontaktu na żywo. Damięcka przedstawiła też starszą parę, która wciąż wymienia między sobą uszczypliwe komentarze świadczące o sile łączącego ich uczucia. Ta grafika wzrusza do łez. Artystka nie zapomniała również o tym, że walentynki obchodzone są nie tylko przez pary heteronormatywne. Pamiętała także o tych osobach, które mają złamane serca i nie obchodzą tego święta.

Ostatnia grafika jeszcze dobitniej pokazuje, jak łatwo możemy zranić uczucia drugiej osoby. "Kocham cię - odczytana wczoraj" - ten prosty przekaz chyba nie wymaga dłuższego komentarza. Zestaw różnorodnych ilustracji uzupełnił krótki wiersz. Walentynkowy post przykuł uwagę internautów, którzy postanowili napisać w komentarzach, co sami myślą o walentynkach.

"Trochę skomplikowana ta miłość";
"Cudny tekst! I wymowne szkice! Najpiękniejsze opisy miłości! Dziękuję" - przeczytamy w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (261)