Trwa ładowanie...
d1szrig

Damski zegarek lepszy od biżuterii. Prezent dla kobiety luksusowej

Zegarek na bransolecie to piękna ozdoba, pomysł na prezent dla kobiety ceniącej luksus i dobra inwestycja. Piękne zegarki odmierzają czas i mogą zastąpić kilka rodzajów biżuterii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piękny, markowy zegarek to efektowny prezent dla kobiety
Piękny, markowy zegarek to efektowny prezent dla kobiety (Fotolia)
d1szrig

Zegarek na bransoletce i już nic więcej nie trzeba

Rola zegarków w ostatnich latach nieco zmalała na rzecz smartfonów, na których szybko sprawdzimy godzinę. Jak to jednak z klasyką bywa – ozdobne zegarki powróciły i to w wielkim stylu. Złote, srebrne lub w barwie różowego złota, wysadzane kamieniami, metalicznie połyskujące i pomysłowe czasomierze to efektowna ozdoba nadgarstka dla osób, które lubią błyszczeć. Słynne marki oferujące dodatki z wyższej półki dbają o to, żeby zwolennik luksusu dostał to, o czym tylko marzy. Takie zegarki mogą mieć ozdobną bransoletę, pomysłową kopertę lub nietypowo zaprojektowaną tarczę. Niektóre z nich ozdobiono w każdej z tych części, dzięki czemu powstały dodatki, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Kipiące od bogactwa modele do pewnego momentu oceniano jako kiczowate i pozbawione gustu, ale powiedzmy sobie szczerze – niektórzy z nas taki styl po prostu kochają, a jeśli do tego nasz model zegarka zdobi efektowne logo znanej marki, efekt jest jeszcze lepszy. Elegancki, ale bardziej subtelny efekt zapewnią nam ozdobne koperty z eleganckimi tarczami na delikatnym, skórzanym pasku.

To jeszcze zegarek czy już biżuteria?

Niektórzy projektanci rezygnują z tradycyjnych cyfr lub projektują koperty w oryginalnych kształtach. Inni z kolei doczepiają zegarkową kopertę do biżuteryjnej, plecionej bransolety o masywnym splocie. Takie zegarki nadal kryją sprawnie działający mechanizm i zachowują swoją tradycyjną funkcję, ale ich efektowna oprawa niejednokrotnie zastąpiła liczne bransoletki i pierścionki. Nie każdy wie, że wyłącznie elegancki zegarek na bransolecie jest dopuszczalnym dodatkiem do stroju wyjściowego — zwykły model byłby gafą w stylizacji z suknią balową.

Wiele jest obecnie ubrań, które równie dobrze mógłby nosić milioner, jak i żebrak. Jednego od drugiego możemy rozróżnić podobno właśnie po luksusowym zegarku. Mówi się o tych dodatkach, że lepiej nie wkładać ich w ogóle, niż nosić podróbkę lub produkt niskiej jakości.

d1szrig

Podziel się opinią

Share
d1szrig
d1szrig