ycipk-2dtxby

Dawid Mycek odpowiedział Pawłowicz. Uderzyła w homoseksualistów

Krystyna Pawłowicz zasugerowała, że homoseksualiści są mniej "męscy" od mężczyzn heteroseksualnych, bo nie umieją wbić gwoździa. Odpowiedział jej jeden z najbardziej znanych polskich gejów, Dawid Mycek-Kwieciński, z zawodu mechanik. Prywatnie – mąż Jakuba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Mycek-Kwieciński odpowiada Krystynie Pawłowicz. Posłanka zaatakowała na Twitterze homoseksualistów
Dawid Mycek-Kwieciński odpowiada Krystynie Pawłowicz. Posłanka zaatakowała na Twitterze homoseksualistów (Facebook.com)
ycipk-2dtxby

Dopiero co Krystyna Pawłowicz zaapelowała na Twitterze do rodziców, by bronili godności swoich dzieci przed "zarazą", czyli deklaracją WHO i kartą LGBT+ podpisanymi przez Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także: Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców, by bronili dzieci przed "zarazą"

Zaledwie dzień później posłanka zwróciła się bezpośrednio do Roberta Biedronia, Pawła Rabieja i Michała Piróga, związanych ze środowiskiem LGBT+ i nieukrywających swojej orientacji.

ycipk-2dtxby

Zapytała, czy potrafiliby "wbić gwóźdź w ścianę", "zmienić część w motocyklu" czy "zrobić 100 pompek i unieść 2 walizki". "Tak myślałam..." – dodała. Zasugerowała, że nieheteroseksualni mężczyźni nie są dość "męscy", by umieć zrobić jedną z tych rzeczy. Przy okazji uderzyła również w kobiety, dając do zrozumienia, że nie są przystosowane do wykonywania żadnej z tych czynności.

Na post Pawłowicz odpowiedział Dawid Mycek-Kwieciński, jeden z najbardziej znanych homoseksualistów w Polsce – w czerwcu 2017 roku wziął ślub ze swoim wieloletnim partnerem Jakubem Kwiecińskim. Para pobrała się na Maderze, jednak polscy urzędnicy odmówili zarejestrowania ich małżeństwa.

ycipk-2dtxby

– Nazywam się Dawid, z zawodu jestem technikiem mechanikiem samochodowym, a prywatnie jestem gejem i mam męża. W swoim życiu wkręciłem niejedną śrubkę, ba, złożyłem nawet tysiące silników w fabryce Volkswagena. Może nawet dzięki jednemu z nich miała Pani okazję dotrzeć nieraz do Sejmu – zaczął Dawid.

Zapewnił, że w razie potrzeby jest gotów pomóc jej z samochodem, gdyby tylko "odłożyła na bok swoją homofobię". Przypomniał Pawłowicz, że takich "Dawidów" jest więcej – być może jeden z nich sprzedał jej dziś rano pieczywo lub gazetę. Zapytał również, czy sama chciałaby obsługiwać kogoś, kto ją obraża i kto nią gardzi. Czy byłaby w stanie obsłużyć geja?

– Zatem tak jak ja na swoim przykładzie łamię typowy dla pani wizerunek kogoś z naszego środowiska, może, zamiast skupiać się na walce z nami, warto też złamać jakiś stereotyp? O starych pannach także mówi się różne, niemiłe rzeczy – kontynuuje Dawid.

– Że to wariatki z ciężkim charakterem, pełne nienawiści do świata, a do tego upierdliwe i złośliwe. To może, zamiast go utrwalać, warto pokazać na swoim przykładzie, że stare panny mogą też być szczęśliwe, uśmiechnięte i pełne życzliwości do świata. Wszystkim byłoby milej! – kończy swój post Dawid.

ycipk-2dtxby

Na post Pawłowicz odpowiedziały również inne osoby, w tym wymieniony z nazwiska Robert Biedroń czy najsłynniejsza polska drag queen Charlotte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2dtxby

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2dtxby

ycipk-2dtxby
ycipk-2dtxby