Blisko ludziDebbie Harry - buntowniczka z wyboru. Ma 75 lat i wciąż mówi, co myśli

Debbie Harry - buntowniczka z wyboru. Ma 75 lat i wciąż mówi, co myśli

Debbie Harry wciąż się buntuje
Debbie Harry wciąż się buntuje
Marta Kutkowska

01.06.2021 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Debbie Harry nigdy nie bała się głośno wyrażać swoich poglądów. Od lat inspiruje kobiety do walki o swoje prawa. – Gdy zaczynaliśmy w połowie lat 70., nikt nie był nazywany punkiem. Ale ja byłam punkowa. Nadal jestem – wspomina Debbie Harry w wydanej rok temu autobiografii "Face It".

Gwiazda przyszła na świat w 1945 r. Urodzona jako Angela Tremble, miała kilka miesięcy, gdy została adoptowana przez państwa Harrych, którzy nadali jej imię Deborah. Niebieskooka dziewczynka miała słodką buzię, ale zadziorny charakter. Wtedy nikt jeszcze nie podejrzewał, że stanie się prawdziwym głosem pokolenia. 

Króliczek Playboya

Debbie mieszkała w New Jersey, ale fascynował ją Nowy York. Imała się różnych zajęć: pracowała w sklepie, była sekretarką w BBC, a nawet kelnerką. Później zatrudniła się jako tancerka go-go i króliczek "Playboya". Dziewczyna miała apetyt na sławę. Karierę muzyczną zaczęła w późnych latach 60. w grupie The Wind in the Willows. Jednak o Debbie zrobiło się naprawdę głośno, gdy wraz z koleżanką założyły Blondie. Grupa miała niepowtarzalny, awangardowy charakter i szybko zdobyła międzynarodowy rozgłos. Singiel "Heart of Glass" został numerem jeden na światowych listach przebojów i sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

W tym czasie Blondie supportowali na trasach Davida Bowie i Iggy Popa. Sława miała niestety także ciemne strony. Życie prywatne gwiazdy nie było usłane różami - Debbie uzależniła się od heroiny, straciła dom i nigdy nie doczekała się dzieci.

"Eko Blondie"

Choć gwiazda skończy w tym roku 76 lat, nie zwalnia tempa. Od kilku lat jest mocno zaangażowana w ekologię i walkę o prawa kobiet. W  2016 roku wystąpiła na scenie w czarnej sukience z napisem STOP FUCKING THE PLANET. Bierze udział w protestach w obronie klimatu.

Debbie Harry walczy o przyszłość planety
Debbie Harry walczy o przyszłość planety

- To są dla mnie bardzo ważne sprawy. Korzystam z przywileju bycia sławną osobą i staram się dobrze wykorzystać. Pochwalam ludzi takich jak Elton John, którzy wykorzystują swoją pozycję, by czynić tak wiele dobrego - mówi Debbie Harry.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)