ycipk-3emq1j

Delikatna skóra pod oczami – jak o nią dbać?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i bardzo wrażliwa, dlatego dość szybko się starzeje. Jej kondycja zależy nie tylko od trybu życia, ale też od odpowiedniej pielęgnacji. Jak o nią dbać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji
Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji (Shutterstock.com)
ycipk-3emq1j

Skóra pod oczami – najdelikatniejszy obszar twarzy

Skóra pod oczami jest bardzo cienka (ok. 0,5 mm) i zawiera znacznie mniej gruczołów łojowych niż pozostałe obszary cery. Toteż ma tendencję do przesuszenia. Dodatkowo ciągle się rozciąga, a to sprzyja powstawaniu zmarszczek. Nic dziwnego, że to właśnie w rejonach oczu pojawiają się pierwsze, delikatne zagłębienia, które zdradzają wiek. Na skórze pod oczami odbija się też nasze zmęczenie, osłabienie czy stres, dlatego często możemy zauważyć sińce albo tzw. worki, czyli opuchliznę.

ycipk-3emq1j

Jak dbać o skórę pod oczami?

By skóra pod oczami jak najdłużej zachowała dobrą kondycję, trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Liczy się nie tylko nawilżanie, ale też zdrowy tryb życia i prawidłowe oczyszczanie.

Bardzo ważny jest demakijaż. Resztki tuszu czy cieni mogą podrażnić nie tylko wrażliwą skórę, ale też spojówki. Podczas oczyszczania nie powinno się pocierać i rozciągać powiek, a przykładać waciki nasączone mleczkiem lub płynem. W ten sposób makijaż powinien się rozpuścić sam.

ycipk-3emq1j

Warto też pamiętać o kremie, żelu lub serum pod oczy, które dostarczy odpowiednich składników odżywczych. Im wcześniej zaczniemy stosować tego typu preparat, tym później zauważymy zmarszczki. Po 20. roku życia wybierzmy kosmetyki głęboko nawilżające, a po 30. i 40. – preparaty nawilżające i przeciwstarzeniowe. Nie zapominajmy też o ochronie przeciwsłonecznej – kosmetyki z filtrem UV oraz odpowiednie okulary na pewno się przydadzą.

Liczy się również pielęgnacja od wewnątrz, dlatego zadbajmy o odpowiednie nawodnienie (2 litry wody dziennie), dietę bogatą w warzywa i owoce oraz spokojny, regularny sen (8 godzin to optymalna długość).

ycipk-3emq1j
Fotolia
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3emq1j

ycipk-3emq1j
ycipk-3emq1j