UrodaDelikatne paznokcie. Minimalistyczny manicure w najmodniejszych odsłonach

Delikatne paznokcie. Minimalistyczny manicure w najmodniejszych odsłonach

Delikatne paznokcie. Minimalistyczny manicure w najmodniejszych odsłonach
Źródło zdjęć: © iStock.com
03.07.2018 10:07, aktualizacja: 01.08.2018 11:57

Krzykliwe kolory? Błyskotki? Imponujące długości? Na odważny manicure można pozwolić sobie tylko od okazji do okazji. Na co dzień sprawdzają się delikatne paznokcie, które pasują do każdego stroju i nie przeszkadzają w pracy. Są idealne również na ważne uroczystości rodzinne: świąteczne spotkania, śluby, chrzty i komunie. W delikatnych paznokciach prym wiodą pastele, ale zdarzają się też połyskujące akcenty. Jaki manicure i pedicure mogą wybrać zwolenniczki minimalizmu? Podpowiadamy.

Delikatne paznokcie – żelowe, hybrydowe czy akrylowe?

Efekt delikatnych paznokci da się uzyskać zarówno na żelu i hybrydzie, jak i na akrylu. Wybór zależy w głównej mierze od stanu naturalnej płytki. Paznokcie o podłużnym kształcie wystarczy pomalować lakierem hybrydowym, który zwykle utrzymuje się przez 2–3 tygodnie. Dzięki temu będą nienachalne, a jednocześnie nabiorą schludnego wyglądu. Przedłużenie jest możliwe dzięki dwóm pozostałym metodom. Żel nabłyszcza, modeluje i maskuje nierówności płytki. Paznokcie żelowe można zrobić samodzielnie, ale do utwardzenia żelu trzeba użyć lampy. Wykonywanie paznokci akrylowych wymaga większej wyprawy, bo akryl bardzo szybko wysycha i tworzy na płytce twardą skorupę. Słabe, kruche i łamliwe paznokcie po nałożeniu warstwy żelowej czy akrylowej łatwiej jest zapuścić. Aby manicure pozostał delikatny, warto poprzestać na minimalnym przedłużeniu i zrezygnować z nadawania paznokciom spiczastego kształtu. Najlepiej sprawdzają się migdał, subtelny owal i kwadrat z zaokrąglonymi kątami.

Delikatne paznokcie – manicure

Delikatny manicure można zrobić przy użyciu lakierów w jasnych, przede wszystkim pastelowych odcieniach. Bardzo modne, a jednocześnie dyskretne są paznokcie ombre, na których daje się zauważyć przenikanie kolorów. W minimalistycznej, nierzucającej się w oczy wersji beż przechodzi w biel.

Ciekawy delikatny manicure powstaje również dzięki wykorzystaniu naklejek na paznokcie. Występują one zarówno w wariancie eleganckim, jak i całkiem swobodnym. Bywa, że naklejki na lato są inspirowane motywami plażowymi. Gotowe wzorki wystarczy na nieść na wybrany (najczęściej serdeczny) palec. Dzięki nim delikatność idzie w parze z kreatywnością i świeżością manicure’u. Dynamiczną kompozycję da się stworzyć także przy użyciu dwóch kontrastujących kolorów lakieru, np. cytrynowego i srebrnego. Niezawodna recepta na delikatne paznokcie to klasyczny french w zupełnie nieklasycznych barwach, jak choćby brzoskwini i jasnym różu. Tak samo delikatny jest french odwrócony.

Manicure i pedicure wymagają odpowiednich narzędzi i kosmetyków. Znajdziesz je wszystkie na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com

Delikatne paznokcie – pedicure

Dobierając wzory i kolory na delikatne paznokcie, nie można zapominać o pedicurze, który jest ważny zwłaszcza latem, kiedy wszelkie inne rodzaje obuwia ustępują miejsca w szafie lekkim sandałom i klapkom. Szczególną popularnością wśród metod zdobienia paznokci u stóp cieszy się malowanie wszystkich na jeden kolor i pokreślanie palucha naklejką, ręcznie malowanymi wzorkami albo doklejanymi cekinami. Zarówno w manicurze, jak i w pedicurze świetnie sprawdzają się połyskujące pyłki, które przełamują jednolitą stylizację delikatnych paznokci.

Obraz
© Instagram.com