UrodaDemakijaż – sekret nieskazitelnej cery

Demakijaż – sekret nieskazitelnej cery

Demakijaż – sekret nieskazitelnej cery
Źródło zdjęć: © iStock.com | Anna-Ok
Sylwia Ścibak
12.02.2018 15:13, aktualizacja: 13.02.2018 08:30

By cieszyć się piękną cerą na długo, trzeba jej zapewnić odpowiednią pielęgnację. Pierwszym krokiem do czystej, gładkiej i sprężystej skóry jest codzienny demakijaż oraz regularne oczyszczanie odpowiednimi kosmetykami.

Dlaczego demakijaż jest tak istotny?

Czasami po całym dniu pracy nie mamy ochoty na solidną pielęgnację twarzy, a marzymy jedynie o relaksie w ciepłym łóżku. Jednak demakijaż i oczyszczanie twarzy przed snem to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, które pozwalają cieszyć się nieskazitelną cerą. Resztki kosmetyków zatykają pory, a to sprzyja powstawaniu zaskórników, zaczerwień lub podrażnień. Niezmywany makijaż powoduje także wysuszanie cery, co z kolei przyspiesza starzenie.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Żeby prawidłowo usunąć kosmetyki z policzków, oczu, czoła i szyi, wystarczy delikatny masaż. Policzki ocieramy od okolicy nosa w kierunku skroni, czoło zmywany poziomymi ruchami w kierunku włosów, natomiast brodę, szyję i usta masujemy kolistymi ruchami. Inaczej ma się kwestia demakijażu oczu, który zazwyczaj wymaga większej uwagi. Do powiek przykładamy nasączony wacik i czekamy, aż kosmetyki się rozpuszczą. Dopiero potem ocieramy je od zewnętrznego kącika do wewnętrznego kącika. Nigdy nie trzemy skóry. To pierwszy krok do podrażnień oraz zmarszczek.

Demakijaż możemy uznać za dokładny, kiedy na waciku nie pozostaje żadne zanieczyszczenie. Jednak to nie wszystko. Na końcu trzeba zmyć kosmetyk letnią wodą, a potem przemyć skórę twarzy, szyi i dekoltu delikatnym żelem lub pianką. Oczyszczanie należy zwieńczyć tonikiem, który przywraca odpowiednie pH cery.

Obraz
© 123RF.COM

Odpowiednie kosmetyki

Na rynku dostępna jest cała gama wszelkich kosmetyków do demakijażu i oczyszczania, które są dostosowane do potrzeb każdej cery. Skóra mieszana i tłusta potrzebuje kosmetyków antybakteryjnych i usuwających nadmiar sebum. Skóra sucha wymaga delikatnych mleczek do demakijażu, które lekko natłuszczają i nie wysuszają skóry jeszcze bardziej. Do cery wrażliwej i alergicznej przeznaczone są z kolei specjalne, hypoalergiczne kosmetyki bez substancji podrażniających.

Nie tylko demakijaż

Oczywiście nie wszystkie kobiety malują się na co dzień, więc mogłoby się wydawać, że oczyszczanie jest potrzebne tylko tym, które nie rozstają się z podkładem i tuszem do rzęs. Nic bardziej mylnego. Cera w ciągu dnia zbiera wszelkie zanieczyszczenia, nawet jeśli nie jest pokryta podkładem czy pudrem, więc wymaga regularnej pielęgnacji.