UrodaDermaplaning. Golenie twarzy skalpelem zyskuje coraz większą popularność

Dermaplaning. Golenie twarzy skalpelem zyskuje coraz większą popularność

Po zabiegu pamiętaj o używaniu kremu z filtrem
Po zabiegu pamiętaj o używaniu kremu z filtrem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach

09.07.2020 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co to jest dermaplaning? Szeroko rozumiane oczyszczanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, dlatego co chwilę pojawiają się nowe metody przeprowadzania tego zabiegu. Jednym z nich jest właśnie dermaplaning.

Dermaplaning jest zabiegiem kosmetycznym, który przede wszystkim ma na celu złuszczenie martwego naskórka i przywrócenie jej zdrowego, promiennego wyglądu. Polecany jest również dla wszystkich, którzy zmagają się z przebarwieniami i matową, poszarzałą skórą.

Dermaplaning - efekty po zabiegu

Po zabiegu skóra jest odświeżona, niesamowicie wygładzona, napięta oraz rozjaśniona. Wszystko za sprawą innowacyjnej metody zabiegu, która polega na tzw. goleniu twarzy narzędziem przypominającym brzytwę.

Dermaplaning - jak wygląda zabieg

Od razu rozwiewamy wszelkie wątpliwości i podkreślamy, że dermaplaning jest bezpiecznym zabiegiem. Narzędzie usuwa wyłącznie meszek z twarzy i nie ma mowy przecięciu skóry.

Dermaplaning usuwa martwy naskórek o wiele skuteczniej niż mikrodermabrazja, dlatego często decydują się na niego kobiety, które potrzebują szybkiego i spektakularnego efektu gładkiej skóry.

Dermaplaning - kto nie powinien go stosować?

Niestety zabieg nie jest dla każdego. Osoby z silnymi zmianami trądzikowymi, łuszczycą czy opryszczką powinny zrezygnować z wykonywania dermaplaningu. Ponadto dwa tygodnie przed zabiegiem należy unikać opalania oraz innych zabiegów złuszczających skórę, a po zabiegu przez kilka dni używać kremu z filtrem.