UrodaDlaczego IPL jest najskuteczniejszą formą depilacji?

Dlaczego IPL jest najskuteczniejszą formą depilacji?

Dlaczego IPL jest najskuteczniejszą formą depilacji?
Źródło zdjęć: © BaByliss
18.11.2015 13:22, aktualizacja: 07.12.2015 13:45

Usuwanie zbędnego owłosienia nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Golenie trzeba powtarzać bardzo często, wosk się wszędzie lepi, a zabieg laserem jest długotrwały i może sprawiać ból. Sposobem na te wszystkie nieprzyjemności związane z usuwaniem niechcianych włosków jest IPL.

Co właściwie kryje się pod tym skrótem? IPL (Intense Pulsed Light) jest bezbolesną metodą depilacji, która opiera się na technologii impulsów świetlnych, a dokładniej na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują promienie świetlne o różnej długości fal. Fale wnikają pod skórę i – napotykając na melaninę – są zamieniane na energię cieplną. Niszczy ona mieszek włosowy, który odpowiada za wyrastanie włosków. Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. IPL jest metodą polecaną osobom z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, u których łatwo o zaczerwienienia np. po goleniu. Dlatego depilatorów IPL można używać nawet do usuwania włosków na twarzy.

Oczywiście, wszystkie metody depilacji mają swoje zalety. Golenie maszynką jest szybkie i nie trzeba kupować żadnych urządzeń oprócz maszynki. Depilacja woskiem daje długotrwałe efekty i osłabia włoski, a laser to dobre rozwiązanie, żeby pozbyć się owłosienia na wiele miesięcy. Nie możemy jednak zapominać o ich wadach. Po goleniu włoski odrastają bardzo szybko, są ciemniejsze i twardsze. Po usuwaniu włosów woskiem ciężko usunąć go z depilowanych miejsc. Natomiast laser dostępny jest tylko w salonach kosmetycznych i może czasem powodować długo trwające przebarwienia skóry czy nawet oparzenia. Poza tym sam zabieg jest dość uciążliwy i czasochłonny, bo trzeba usuwać każdy włosek oddzielnie.

Podczas depilacji IPL nie musimy się martwić bólem. Zabiegi są przyjemne. Wystarczy 11 sesji, by włoski zostały usunięte na dwa do ośmiu lat, redukcja owłosienia na poziomie 90 proc. następuje już po ośmiu sesjach. Efekty widać po pierwszym użyciu – pozbywamy się wtedy nawet 20 proc. owłosienia. Dzięki depilacji IPL możemy zapomnieć o wrastających włoskach, nawet tych, które zostały po innych metodach depilacji. Co więcej, zabieg ten można wykonać samodzielnie – nie trzeba umawiać się z kosmetyczką. Urządzenia IPL można bowiem kupić od zaraz i z powodzeniem używać ich w domu. Najnowszymi depilatorami marki BaByliss są depilatory świetlne: G946E, G945E, G935E i G933E. Każdy z nich jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają pozytywne wyniki testów w niezależnym laboratorium Spincontrol.

IPL to nie tylko sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków. To także technologia, której używa się w medycynie estetycznej. Stosuje się ją, żeby pozbyć się zmian naczyniowych na nogach lub odmłodzić skórę. Zabiegi polegają na naświetlaniu skóry, co też pomaga rozpocząć w niej procesy naprawcze. Efektem tego jest odmłodzona skóra, czyli bardziej sprężysta, jędrna i wygładzona. Fotoodmładzanie dzięki IPL stymuluje komórki skóry do regeneracji i produkcji kolagenu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu tkanek w ciele człowieka.

Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepiących się nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Dzięki IPL możemy pozbyć się niechcianego owłosienia na bardzo długi czas.

dr Łukasz Preibisz

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany