Blisko ludziDlaczego Izraelczycy biorą śluby cywilne na Cyprze?

Dlaczego Izraelczycy biorą śluby cywilne na Cyprze?

Dlaczego Izraelczycy biorą śluby cywilne na Cyprze?
Źródło zdjęć: © AP

18.06.2011 09:58, aktual.: 19.06.2011 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Izraelczycy, którzy nie chcą, żeby małżeństwa udzielali im rabini, biorą
cywilne śluby na Cyprze. Tylko w piątek w zbiorowej ceremonii w Larnace wzięło udział 170 par.

Izraelczycy, którzy nie chcą, żeby małżeństwa udzielali im rabini, biorą cywilne śluby na Cyprze. Tylko w piątek w zbiorowej ceremonii w Larnace wzięło udział 170 par.
Rocznie na "Wyspie Afrodyty" pobiera się 1500 par z Izraela. Dlaczego młodzi Żydzi tak upodobali sobie właśnie to miejsce? Powodów jest kilka.

Po pierwsze, jest najbliżej położonym państwem europejskim, a w związku z tym koszty przelotu lub podróży statkiem i noclegów są stosunkowo niewielkie. Po drugie, nie stawia kandydatom na małżonków biurokratycznych przeszkód, a Izrael uznaje cypryjskie świadectwa ślubu. Po trzecie, po zawarciu związku nie trzeba już wyjeżdżać w podróż poślubną, bo Cypr jest jednym z urlopowych rajów.

Na piątkowy ślub izraelskie pary przybyły do Larnaki statkiem wycieczkowym, który wypłynął z Aszdod. W uroczystości wziął udział burmistrz cypryjskiego miasta. Przyjęcie weselne zorganizowano na statku. W cypryjskim urzędzie stanu cywilnego Izraelczycy mają wyjątkową okazję do spotkań z obywatelami państw graniczących z Izraelem, z którymi w innych okolicznościach nie utrzymują żadnych kontaktów. Na Cypr w celu zawarcia małżeństwa przyjeżdżają bowiem też często Arabowie, np. Libańczycy - z podobnych zresztą powodów, jak izraelskie pary.

Z Tel Awiwu Juliusz Urbanowicz

(PAP/ma)

POLECAMY: ŻONA DLA WIELU

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także