GwiazdyDługo milczała, wreszcie postanowiła przemówić. Magda Mołek zabiera głos w ważnej sprawie

Długo milczała, wreszcie postanowiła przemówić. Magda Mołek zabiera głos w ważnej sprawie

Podczas gdy jej koleżanki wspominały swoje przykre doświadczenia, komentowały i popierały akcję #metoo, ona milczała. Magda Mołek, bo o niej mowa, długo czekała na moment, w którym będzie mogła odnieść się do tematu molestowania seksualnego kobiet. Wreszcie nastąpił. Na swoim profilu na Instagramie dziennikarka podzieliła się spostrzeżeniami i wizją zmian, które jej zdaniem mogą zmniejszyć skalę podobnego zjawiska w przyszłości.

Długo milczała, wreszcie postanowiła przemówić. Magda Mołek zabiera głos w ważnej sprawie
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Marta Dragan

15.12.2017 | aktual.: 15.12.2017 21:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Chciałam podzielić się z wami ważnym dla mnie tematem. Po akcji #metoo długo zastanawiałam się, co możemy zmienić, co zrobić, żeby następne pokolenia nie przechodziły przez to, co tysiące ludzi, o których ostatnio usłyszał cały świat - napisała Magda Mołek na swoim profilu na Instagramie. Dziennikarka udostępniła również krótkie wideo, które stworzył "Time" w ramach plebiscytu "Osoba Roku 2017". - Ten film z "Time’a", który udostępniam, dał mi odpowiedź. Jest takie zdanie Ghandiego "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" - dodała.

Na filmie Alyssa Milano i Selma Blair opowiadają o tym, że należy uczyć chłopców już od najmłodszych lat, iż ważne jest, aby nie tylko dbali o kobiety, ale także je szanowali. Pod tymi słowami w pełni podpisuje się Magda Mołek.

- Jeżeli masz syna, to od ciebie w dużym stopniu zależy, na jakiego mężczyznę go wychowasz. To, czy będzie znał granice, czy nie będzie ich przekraczał - duża w tym nasza rola. Jeżeli będziemy od najmłodszych lat uczyć go szacunku do innych ludzi, rozumienia odmienności, respektowania cudzych granic, będziemy mieli realny wpływ na rzeczywistość i na przyszłość. Miejmy wpływ na zmianę - i ja, i wy - zaapelowała Mołek.

Pod postem Magdy Mołek w ułamku sekundy pojawiło się mnóstwo komentarzy kobiet, które podzielają jej zdanie. - Zgadzam się z tym w 100 proc.!! W dużej mierze to zależy też od ojca, w jaki sposób zwraca się do swojej żony czy matki! - napisała jedna z fanek. - Wychowanie dziecka to jeden z wyraźniejszych śladów, jaki możemy po sobie zostawić - dodała kolejna.

- A jeśli ktoś kłamie w tej akcji metoo? Nieważne czy jest kobietą, czy mężczyzną to co? - zapytała jedna z internautek, na co Magda Mołek odpowiedziała: "Tak jak napisałam - każdy odpowiada za siebie i - w przypadku nas, rodziców - za nasze dzieci. Tylko i AŻ tyle".

Akcję #MeToo zainicjowała Alyssa Milano, która 16 października opublikowała na Twitterze wpis zachęcający kobiety do podzielenia się sytuacjami, w których ich granice zostały przekroczone. - Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały "ja też" w swoich statusach, być może udałoby się pokazać ludziom, jaką skalę ma to zjawisko - napisała Milano. Po jej wpisie miliony ludzi odpowiedziało hashtagiem #MeToo.

6 grudnia, tygodnik "Time" ogłosił "Osobę Roku 2017". W tym roku wyjątkowo uhonorowano "The Silence Breakers" - tych, którzy wykorzystali swój głos, by rozpocząć szeroko zakrojony ruch społeczny mający na celu walkę z molestowaniem seksualnym, napaścią i męskimi strukturami władzy. Te kobiety i mężczyźni to między innymi Ashley Judd, Rose McGowan, Terry Crews, Alyssa Milano i Taylor Swift.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (198)