Do czego służą szczotki przy ruchomych schodach? Odpowiedź cię zaskoczy

Do czego służą szczotki przy schodach ruchomych?
Do czego służą szczotki przy schodach ruchomych?

25.03.2023 10:12, aktual.: 25.03.2023 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś trudno sobie wyobrazić niektóre miejsca bez schodów ruchomych. Można je spotkać galeriach handlowych, na dworcach, a nawet w metrze. Okazuje się, że wiele osób nie wie, do czego tak naprawdę służą montowane przy nich szczotki. Ich funkcja zaskakuje.

Schody ruchome kochają zarówno młodsi jak i starsi. Z całą pewnością ułatwiają poruszanie się wielu osobom. Przy stopniach umieszczone są wąskie szczotki. Okazuje się, że ich zastosowanie jest inne, niż mogłoby się wydawać.

Schody ruchome — wynalazek, który zmienił świat

Nie każdy wie, że schody ruchome wynaleziono już w 1892 roku. Ich pomysłodawcą jest Jesse Reno, który zrealizował swój projekt dopiero cztery lata później. Pierwsze tego typu schody zbudowano na Old Iron Pier na Coney Island w Nowym Jorku. Dziś możemy je znaleźć w niemal każdym mieście.

Stanowią nieodłączny element dworców, galerii handlowych, a nawet są dostępne w metrze. Ten wynalazek nie tylko ułatwia wielu osobom codzienne poruszanie się, ale także stanowi nie lada atrakcję dla najmłodszych. W końcu kto choć raz jako dziecko nie cieszył się jak szalony, by móc przejechać się ruchomymi schodami?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zastosowanie szczotek przy schodach ruchomych

Przy stopniach, na dolnej części poręczy można dostrzec szczotki. Wśród wielu osób popularna jest teoria, że służą do czyszczenia obuwia. Rzeczywiście, mogłoby to się wydawać logiczne. W końcu przystawiając do nich obuwie, w prosty sposób usuniemy kurz i inne zabrudzenia.

Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Pod szczotkami ukryte są minimalne szczeliny, przez które mogłaby się wkręcić w mechanizm schodów sznurówki, frędzelki lub inne elementy naszego stroju. To mogłoby stworzyć realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Dzieci z całą pewnością chętnie wkładałyby tam palce, co miałoby to fatalne skutki. Szczotki mają zabezpieczać właśnie tę przestrzeń przed ewentualnymi wypadkami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)