Do czego służy otwór w skuwce do długopisu? Zdradzamy ten i inne sekrety

Do czego służy otwór w skuwce do długopisu? Zdradzamy ten i inne sekrety
Źródło zdjęć: © Fotolia
Karolina Sarniewicz

Przedziwna dziurka w uchwycie garnka, mała kieszonka w jeansach, do której (prawie) nic się nie mieści czy wybrzuszenia na podstawce od napoju. Mnóstwo przedmiotów codziennego użytku ma swoje małe tajemnice, które w imponujący sposób mogą zmienić nasze życie.

Niepozorna dziurka w skuwce od długopisu nie służy do gwizdania na niej, kiedy podczas spisywania listy zakupów towarzyszy nam nuda. Została zaprojektowana dla naszego bezpieczeństwa. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku zadławimy się skuwką, otwór będzie przepuszczał powietrze przez nasz zablokowany układ oddechowy i nie udusimy się, zanim nadjedzie pomoc.

1 / 12

Dziurka w uchwycie garnka

Obraz
© Fotolia

Otwór, który dość często umożliwia nam wieszanie garnków w pozycji pionowej, służy tak naprawdę do... umieszania w nim łyżki, kiedy gotujemy. Sprawia to, że łyżka, którą co jakiś czas mieszamy zawartośc garnka, nie brudzi naszego kuchennego blatu.

2 / 12

Kawałki materiału dodane do nowego ubrania

Obraz
© Fotolia

Fragmenty tkaniny dołączane często do tekstylnych zakupów nie służą wcale do łatania ewentualnych dziur. Dostajemy je po to, żeby testować na nich, jak nasz nowy ciuch zniesie pranie w różnych warunkach, czy jak będą się z niego spierać plamy.

3 / 12

Mała kieszonka w spodniach

Obraz
© Fotolia

Wokół małych kieszonek w jeansach, do których nic się nie mieści, krąży mnóstwo żartów. Mówi się, że zostały one stworzenie do przenoszenia prezerwatyw. Tymczasem ich oryginalne przeznaczenie to przechowywanie małych, kompaktowych zegarków bez paska.

4 / 12

Wąska szyjka butelki

Obraz
© Fotolia

Szyjka butelki to nie designerski wymysł, ale uchwyt, dzięki któremu część, w której tkwi napój, nie będzie się nagrzewała od ciepła naszej dłoni.

5 / 12

Zawleczka od puszki

Obraz
© Fotolia

Zawleczka, której używamy do otwarcia puszki, służy również do umieszania w niej słomki, żeby ta nie uciekała, kiedy pijemy napój.

6 / 12

Strzałka na zegarze paliwa

Obraz
© Fotolia

Ta mała strzałeczka, na którą mało kto zwraca uwagę, wskazuje, z której strony samochodu znajduje się bak.

7 / 12

Wybrzuszenie na pudelku Tic Tac

Obraz
© Getty Images

Wybrzuszenie na wewnętrznej stronie pokrywki Tic Taców zostało stworzone po to, żeby łatwiej nam było wydobyć z pudełka tylko jednego cukierka.

8 / 12

Pionowa dziurka na guzik w koszuli

Obraz
© Fotolia

Wielu z nas zastanawia się, dlaczego dziurki na guzik w koszuli bywają wycięte pionowo (zwłaszcza przy samym kołnierzu). W tym mechanizmie chodzi o to, żeby utrudnić koszuli rozpięcie się, a to najczęśniej zdarza się pod szyją.

9 / 12

Dziurka w oknie samolotowym

Obraz
© Fotolia

Dziurka w oknie samolotowym to nie powód do paniki. Została zrobiona specjalnie, by wyrównywać ciśnienie między otoczeniem a wnętrzem samolotu.

10 / 12

Mała poduszka do igieł

Obraz
© Fotolia

Mała poduszeczka towarzysząca większej poduszce na igły to wcale nie dekoracja. Po szyciu umieszczamy w niej igłę, żeby oczyścić ją z osadu, a dopiero potem wkładamy do właściwej poduszki.

11 / 12

Wybrzuszenia na pokrywce napoju

Obraz
© Fotolia

Te zgięcia na pokrywce jednorazowego kubka nie powstały jedynie z powodu fantazji projektanta. Pokrywka po odwróceniu przestaje być pokrywką, a zostaje podstawką pod napój.

12 / 12

Małe kuleczki w pudełku na buty

Obraz
© Fotolia

Kuleczki, które znajdujemy w opakowaniach z nowymi przedmiotami, to żel krzemionkowy, który pomaga, żeby wilgoć nie dostała się do środka.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)