Trwa ładowanie...
wesele
Kamila Geodecka

"Do koperty trzeba dać 500 złotych". Dla wielu to za dużo

Czy do koperty zawsze trzeba dawać 500 złotych? – zapytała kobieta, która twierdzi, że to zbyt duża suma. Według niej państwo młodzi nie powinni liczyć na to, że wesele im się zwróci.

Share
"Do koperty trzeba dać 500 złotych". Dla wielu to za dużo
Źródło: 123RF
d2u3ush

Utarło się, że do koperty powinniśmy włożyć tyle, by parze młodej zwróciły się pieniądze, które oni zapłacili za nasz "talerzyk", lub talerzyki, jeśli idziemy z osobą towarzyszącą. Ale pieniądze zawsze są tematem spornym i trudno o ustalenie jednej kwoty, która będzie odpowiednia.

500 złotych do koperty

Czy zawsze dajecie minimum 500 do koperty? Moim zdaniem to spora suma, a większość twierdzi, że to absolutne minimum – napisała kobieta na forum WP Kafeteria. Jej zdaniem ślub powinno się brać tylko wtedy, gdy narzeczonych stać na wesele. – Przynajmniej my wychodziliśmy z takiego założenia i nie liczyliśmy na koperty – dodała na koniec. W komentarzach internauci postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Swoje prywatne doświadczenie opisał pewien mężczyzna. – Braliśmy ślub 2 lata temu i mieliśmy sporo kopert po 200 lub 300 złotych od pary. Trochę było po 500. Tylko 2 koperty zawierały więcej niż 500 złotych – odpowiedział szczerze. Według niego dawanie więcej niż 500 złotych nie jest właściwe. – Nie wiem, skąd się biorą takie sumy, o których ludzi piszą – dodał. – U nas też były głównie koperty po 300-400 złotych – napisał kolejny użytkownik, a podobnych komentarzy było znacznie więcej.

Wesele nie jest po to, by zarobić

Wielu internautów zwraca również uwagę na to, że najważniejsze jest to, by przyjęcie weselne było udane, a goście bawili się dobrze. – Idąc na wesele idą po to, żeby uczcić ten ważny dzień dla młodych, być z nimi i cieszyć się ich radością w tym wyjątkowym dniu – napisał jeden internauta, a następnie dodał swoje słowa oburzenia. – Słuchanie tego, ile wypada dać w kopertę to absurd. Nikt nie będzie narzucał, ile mam włożyć. Wesele nie jest po to, żeby zarobić, chociaż odnoszę wrażenie, że teraz tylko po to robi się wesela – skończył.

d2u3ush

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Odmawianie udziału w weselu. Ekspert wyjaśnia, jak wypada to zrobić:

d2u3ush

Podziel się opinią

Share
d2u3ush
d2u3ush