Blisko ludziDo tej pory żyła w cieniu męża-premiera. Kim jest Iwona Morawiecka?

Do tej pory żyła w cieniu męża-premiera. Kim jest Iwona Morawiecka?

Czym zajmuje się żona premiera, Iwona Morawicka?
Czym zajmuje się żona premiera, Iwona Morawicka?
Źródło zdjęć: © PAP | Piotr Nowak
Marta Kutkowska

07.12.2021 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iwona Morawiecka rzadko pojawia się publicznie. O żonie premiera dotąd wiadomo było niewiele. Teraz media zainteresowały się nią w kontekście głośnej sprzedaży gruntów. Czym na co dzień zajmuje się Iwona Morawiecka?

Według doniesień TVN24 Iwona Morawiecka sprzedała za 14 milionów złotych dwie działki, które kupiła od Kościoła w 2002 r. za 700 tysięcy złotych. Żona premiera zmuszona była zabrać głos w kontrowersyjnej sprawie. Jak tłumaczy: "Zarówno w momencie zakupu jak i obecnie podczas sprzedaży, ceny transakcji odpowiadają wartościom rynkowym". Media postanowiły się jednak bliżej przyjrzeć majątkowi premiera, który, według deklaracji, wynosi aż 40 milionów złotych.

Kim jest Iwona Morawiecka?

Iwona Morawiecka zdecydowanie woli życie z dala od medialnego szumu. Rzadko zabiera głos w tematach politycznych. Premier podkreśla jednak na każdym kroku, że żona jest dla niego podporą i doradczynią.

Państwo Morawieccy wychowują razem czwórkę dzieci: najstarsza córka, Aleksandra, kończy studia na SGH. Młodszy o rok Jeremiasz wyjechał do Wielkiej Brytanii, by tam studiować stosunki gospodarcze w London School of Economics. Z kolei dwójka młodszych dzieci, siedmioletni Ignacy oraz sześcioletnia Magda, dopiero rozpoczynają naukę.

Przyjaciele pary twierdzą, że Morawieccy tworzą zgrane małżeństwo, które unika skandali jak ognia. Rodzina premiera mieszka w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Warszawy, w luksusowej 300-metrowej willi.

Iwona Morawiecka zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.

Majątek premiera

Rodzina Mateusza Morawieckiego nie musi martwić się o przyszłość. Premier jest zabezpieczony finansowo. Jak ustaliła Wirtualna Polska jego majątek jest szacowany na 40 milionów złotych. Skład a się na niego pięć mieszkań, trzy domy oraz kilkanaście hektarów ziemi.

Mateusz Morawiecki i jego żona w grudniu 2013 roku zawarli umowę o podziale majątku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (220)
Zobacz także