DomJak usunąć plamy z jagód? Skorzystaj z domowych patentów na bezpieczne wywabianie

Jak usunąć plamy z jagód? Skorzystaj z domowych patentów na bezpieczne wywabianie

Jak usunąć plamy z jagód? Pomocne okazują się popularne składniki.
Jak usunąć plamy z jagód? Pomocne okazują się popularne składniki.
Źródło zdjęć: © Pexels
10.08.2020 11:45

Lato kojarzy się z wieloma smacznymi owocami, np. jagodami. Czy wiesz jak usunąć plamy z jagód? Oczywiście istnieją pomocne sposoby, dzięki którym wszystko skutecznie wywabisz. Jak usunąć plamy z jagód? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Nie musisz więcej zamartwiać się sprawą usunięcia plam z jagód, bo wystarczy, że zapamiętasz najważniejsze wskazówki i wywabisz każde zabrudzenie. Nie musisz przy tym korzystać z bardzo wyszukanych preparatów, ponieważ większość potrzebnych dodatków na pewno trzymasz w swojej kuchni. Koniecznie sprawdź, jak usunąć plamy z jagód.

Jak usunąć plamy z jagód – pomocny kwasek cytrynowy

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie plam z jagód jest namoczenie ubrania w mieszance z kwasku cytrynowego. Jak to zrobić? Wlej do miski letnią wodę i wsyp duże opakowanie kwasku, po czym zanurz w roztworze zabrudzone ubrania i pozostaw tak na godzinę. Jeśli po upływie tego czasu plama nadal jest widoczna, nic się nie martw – możesz wydłużyć czas moczenia nawet do 6 godzin. Następnie wystarczy, że upierzesz ubranie klasycznie i wysuszysz. Tym sposobem skutecznie usuniesz plamę z jagód.

Jak usunąć plamy z jagód – octowy roztwór

Kolejnym patentem na usunięcie plam z jagód jest zamoczenie ich w roztworze octowym. Jeśli zabrudzenie jest świeże, pomocny okaże się roztwór w proporcjach 1:2 (ocet : woda), natomiast przy starszych plamach lepsza okaże się proporcja 1:1. Do miski z przygotowanym płynem wrzuć ubranie i pozostaw przynajmniej na 2 godziny. Po tym czasie upierz ubranie w 40 stopniach.

Jak usunąć plamy z jagód – kwaśna cytryna

Gdy zależy ci na usunięciu pojedynczych plam z jagód bez prania, zdecydowanie pomocny okaże się sok z cytryny. Po prostu nasącz wacik kosmetyczny sokiem cytrynowym i przetrzyj plamę z obu stron. Spłucz wszystko pod bieżącą wodą i gotowe. Pamiętaj, że ten szybki sposób usunie świeże plamy z jagód.

Jak usunąć plamy z jagód – inne tkaniny

Powyższe przykłady na to, jak usunąć plamy z jagód, będą skuteczne i rzeczywiście pomocne wyłącznie wtedy, gdy chcesz wywabić zabrudzenia z klasycznych tkanin. Co w przypadku innych materiałów? Znacznie lepiej zadziałają:

  • kwaśne mleko – idealne do ubrań z lnu, przetrzyj plamy kwaśnym mlekiem i pozostaw na kilka godzin, po czym ubierz zgodnie ze wskazówkami;
  • spirytus – świetnie sprawdzi się przy jedwabnych ubraniach, ponieważ wywabi plamy po przetarciu nasączonym wacikiem;
  • amoniak – w niektórych przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się mieszanka z 1 łyżki amoniaku, 2 łyżek boraksu i pół szklanki wody. Po wymieszaniu nałóż na plamę i zostaw na 30 minut, a następnie zmyj resztki wodą z mydłem.

Smacznego na dzień dobry Odc. 5: Owsianka w słoiku

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)