DomPlama z korektora. Jak usunąć zabrudzenie z ubrania? Wykorzystaj kilka domowych sztuczek

Plama z korektora. Jak usunąć zabrudzenie z ubrania? Wykorzystaj kilka domowych sztuczek

Plama z korektora wymaga użycia radykalnych środków.
Plama z korektora wymaga użycia radykalnych środków.
Źródło zdjęć: © Getty Images
10.09.2020 13:36

Plama z korektora biurowego nie jest taka prosta do usunięcia, jak początkowo można pomyśleć. Zwykłe pranie z proszkiem albo płynem nie jest wystarczające, bo może tylko utrwalić zabrudzenie, a w końcu tego nie chcesz. Na szczęście na usunięcie plam z korektora istnieje wiele bardzo prostych sposobów, które możesz spokojnie wykorzystać.

Nawet mała kropla korektora może oszpecić bluzkę czy spodnie. Nie martw się jednak, bo zabrudzenie można usunąć za pomocą kilku składników, które znajdziesz w swoim domu. Plama z korektora to częsty problem szczególnie podczas trwania roku szkolnego albo przy pracy biurowej. Sprawdź, jakie sposoby ułatwią zadanie.

Plama z korektora – zmywacz do paznokci

Bardzo pomocny przy usuwaniu plamy z korektora okazuje się zmywacz do paznokci. Szczególnie aceton skutecznie oczyści ubranie po śladach korektora. Nim go użyjesz, sprawdź, czy zmywacz nie zniszczy ubrania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, namocz szmatkę w zmywaczu do paznokci, po czym przyłóż ją do plamy z korektora na kilka sekund. W razie konieczności możesz czynność powtórzyć, a następnie klasycznie upierz ubranie.

Plama z korektora – szare mydło

Usunięcie plamy z korektora może zostać przeprowadzone także przy pomocy szarego mydła. To stary i sprawdzony sposób, ponieważ produkt zmiękczy plamę i ostatecznie ją wywabi. Najlepiej potrzyj plamę z korektora szarym mydłem i pozostaw ubranie na 1-2 dni. Po tym czasie całość możesz zeskrobać – po plamie nie będzie już śladu.

Plama z korektora – uniwersalne benzyna

Jeśli plama z korektora zdążyła już solidne wyschnąć na ubraniu, wówczas jedynym ratunkiem może się okazać benzyna. Lepiej najpierw przetrzeć zabrudzenia benzyną, a dopiero potem zacznij zeskrobywać utworzoną skorupę, bo w przeciwnym wypadku możesz uszkodzić tkaninę. Do zaschniętej plamy z korektora wypróbuj także specjalnej pasty z magnezji, którą możesz kupić w sklepie z gospodarstwem domowym. Wystarczy ją zmieszać z rozpuszczalnikiem i nałożyć na plamę, poczekać do wyschnięcia, a na koniec użyć szczoteczki.

Plama z korektora – mocna terpentyna

W niektórych przypadkach przy usuwaniu plam z korektora najlepszym rozwiązaniem będzie terpentyna. Pamiętaj, że delikatne tkaniny mogą źle wyglądać po zastosowaniu tego środka, dlatego dobrze sprawdź metkę na ubraniu. Solidnie zamocz szmatkę w terpentynie i dokładnie przetrzyj zabrudzenie z korektora, ale rób to ostrożnie i nie pocieraj zbyt gwałtownie. Po wszystkim od razu wypierz ubranie zgodnie ze wskazówkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także