Płyn do mycia naczyń. Jak go wykorzystać w nietypowy sposób? Niewiele osób zna ten prosty trik

DomPłyn do mycia naczyń. Jak go wykorzystać w nietypowy sposób? Niewiele osób zna ten prosty trik06.10.2020 13:53
Płyn do mycia naczyń może okazać się niezawodny także w łazience.
Płyn do mycia naczyń może okazać się niezawodny także w łazience.
Źródło zdjęć: © 123RF

Jak się okazuje, płyn do mycia naczyń może być zastosowany także w toalecie. Szczególnie pomocny okaże się w przypadku zapchanej muszli klozetowej – skutecznie udrożni sanitariat, a problem z papierem toaletowym przestanie zaprzątać głowę. W jaki sposób wykorzystać płyn do mycia naczyń w tym przypadku? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Płyn do mycia naczyń poradzi sobie także przy innych domowych zadaniach. Częste zapychanie się toalet papierem przestanie być kłopotem, jeśli skorzystasz z nieocenionego płynu. To ciekawsze i znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż korzystanie ze specjalnych środków do udrażniania rur. Jeśli nie znasz sposobu z płynem do mycia naczyń, koniecznie skorzystaj z pomocnej wskazówki.

Płyn do mycia naczyń – jak użyć go w toalecie?

W przypadku częstego zatykania się muszli klozetowej możesz bez wahania sięgnąć po płyn do mycia naczyń, który szybko i skutecznie usunie zator z papieru toaletowego. Wykonanie całego procesu trwa naprawdę szybko, a efekt zaskakuje.

Płyn do mycia naczyń w toalecie krok po kroku:

  1. Wlej do muszli klozetowej płyn do mycia naczyń i odczekaj, aż opadnie na dno.
  2. Następnie zalej całość gorącą wodą (ale nie wrzątkiem) i poczekaj 30 minut.
  3. Na koniec normalnie spłucz wodę, a zator powinien bezpowrotnie zniknąć.

Płyn do mycia naczyń – jakie jeszcze sposoby wykorzystać?

Obok płynu do mycia naczyń istnieją także inne sposoby, które ułatwią odetkanie toalety w każdej chwili. Co jeszcze można wykorzystać?

  • soda oczyszczona z octem – wsyp do muszli kilka łyżek sody i zalej ją octem. Odczekaj kilka minut i użyj spłuczki;
  • kret – popularny środek chemiczny, który taruje z opresji w każdej sytuacji. Pamiętaj, aby obchodzić się z nim ostrożnie i zgodnie z instrukcją na opakowaniu;
  • przepychacz sanitarny – najprostsze i najpopularniejsze urządzenie do odetkania toalety. Wystarczy przycisnąć gumową końcówkę do odpływu, aby zassać powietrze.

Płyn do mycia naczyń – jak zapobiec zapychaniu odpływu?

Chcąc zapobiec na przyszłość zapychaniu odpływu, możesz prewencyjnie raz na jakiś czas wlewać do muszli klozetowej odrobinę płynu do mycia naczyń. Przede wszystkim nie wrzucaj resztek jedzenia ani innych odpadków, które z łatwością zapychają rury. Także tworzywa sztuczne, artykuły higieniczne oraz zbyt duże ilości papieru toaletowego nie są w ogóle wskazane.

Badania wskazują, że Polki są coraz bardziej niezależne

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (2)