Trwa ładowanie...
d1uepy3

Dominika Kulczyk o przemocy wobec kobiet. Pokazała, jak wyglądałaby pobita Michelle Obama czy Angela Merkel

Miliarderka-społecznica zabrała głos w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Na swoim facebookowym profilu umieściła wstrząsające prace włoskiego artysty.
Share
Dominika Kulczyk
Dominika KulczykŹródło: ONS
d1uepy3

"Wystarczy bólu... Tych zranionych i tych, co ranią... bo oni też zadają ból z bólu... Rozpuśćmy ból w miłości" – apelowała do Polaków Dominika Kulczyk. To był wstęp do pokazania nam zdjęć przerobionych przez Alexsandro Palombo, które podpisał hasłem "Just Because I Am a Woman" ("Tylko dlatego, że jestem kobietą").

Bohaterkami zdjęć Włocha, które udostępniła bizneswoman, są Michelle Obama, Angela Merkel, Hillary Clinton, Alexandria Ocasio-Cortez, czy Brigitte Macron.

Przemoc wobec kobiet – mocne prace Palombo

d1uepy3

"Przypominają, że ofiary nie są anonimowe. Wykorzystując przerobione w Photoshopie zmaltretowane portrety, pokazał, że każda kobieta, niezależnie od statusu społecznego, pochodzenia, poglądów i religii, jest narażona na przemoc" – zaznaczyła Dominika Kulczyk.

Zobacz także: Lamparska się wściekła. Opowiedziała, co się stało, gdy zaparkowała auto

Dowiadujemy się od niej, iż "artysta tłumaczy, że chce w ten sposób "zilustrować dramat, który dotyka miliony kobiet na całym świecie, by potępić, podnieść świadomość i uzyskać odzew ze strony instytucji i polityków".

Prace pokazane przez Kulczyk powstały w listopadzie 2019 r. Najnowsze przedstawiają m.in. Evę Longorię, Lisę Edelstein, Jennifer Morrison czy Olivię Wilde. Zdjęcia "pobitych" aktorek podpisał tak: "Walcząc o życie". Znane panie grały lekarki albo kobiety, które prowadzą dom. Artysta chciał zwrócić uwagę na przemoc domową, która nasiliła się w czasie pandemii koronawirusa.

Dodajmy, że w Dniu Eliminacji Przemocy Parlament Europejski przyjrzał się sytuacji kobiet w Polsce. Większości polityków nie podoba się próba odbierania Polkom ich podstawowego prawa o decydowaniu o sobie. "Dość piekła kobiet!" - można było usłyszeć w czasie debaty.

d1uepy3

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Klementyna Suchanow gościem "Newsroom"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uepy3

Podziel się opinią

Share
d1uepy3
d1uepy3