UrodaDomowy gabinet odnowy dla dłoni i stóp. Proste zabiegi, wskazówki i kosmetyki

Domowy gabinet odnowy dla dłoni i stóp. Proste zabiegi, wskazówki i kosmetyki

Domowy gabinet odnowy dla dłoni i stóp. Proste zabiegi, wskazówki i kosmetyki
Źródło zdjęć: © iStock.com
14.03.2018 15:42, aktualizacja: 15.03.2018 11:36

Temperatura, która jesienią skłaniała nas do noszenia rękawiczek i chowania rąk w kieszeni, teraz wydaje nam się wysoka. Nie czujemy na dłoniach chłodu. W ten sposób uszkodzenia powstają szybciej. Poznajcie nasze sposoby na SPA dla dłoni na wiosnę.

Dlaczego teraz warto zadbać o dłonie?

Po zimie, czasie noszenia ciepłych ubrań i nakładania kosmetyków o bogatszej albo nawet tłustej formule, czas na oczyszczanie i usunięcie nadmiaru naskórka, a następnie odżywienie skóry dłoni. Dbamy o twarz, stosujemy peelingi, maski oczyszczające i aplikujemy kremy z witaminami. Ale nie zawsze dbamy o ręce.

Jeśli regularnie robisz manicure, twoje dłonie są zadbane, ale domowe SPA na wiosnę wyjdzie im na dobre. Skóra dłoni jest w szczególności narażona na uszkodzenia przy paznokciach i na opuszkach palców.

Peeling nie tylko na twarz

Suche i szorstkie dłonie, popękane skórki przy paznokciach? Dobre środki pielęgnacyjne, które temu zaradzą, można znaleźć w każdej łazience i lodówce. Możesz przygotować prosty peeling cukrowy, lub wykorzystać gotowy peeling do twarzy. Wcześniej namocz dłonie w letniej wodzie z niewielkim dodatkiem mydła lub ulubionego płynu do kąpieli.

Możesz to zrobić pod prysznicem, używając peelingujących żeli do mycia

Zapobiegaj, zamiast później działać doraźnie. To stwierdzenie najlepiej oddaje istotę pielęgnacji dłoni. Trudne warunki niszczą płaszcz ochronny skóry codziennie, dlatego trzeba go regenerować i wspomagać tak często, jak to możliwe. Regularne stosowanie odżywczego kremu zadziała lepiej, niż sporadyczne, ale intensywne zabiegi. To zasługa zmiękczających właściwości dobrych kremów do rąk, które, systematycznie stosowane, wnikają w twardniejący naskórek i ułatwiają jego usuwanie.

O stopy też zadbaj!

O stopach zapominamy bardzo często. Ciepłe, wodoodporne buty mamy zimą na nogach przez kilka godzin. Wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii. Wtedy powstaje nieprzyjemny zapach. Higiena i systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka, w którym "chowają" się bakterie, zniweluje zapach i upiększy stopy.

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także