ModaNajchętniej wybierane kosmetyki pod prysznic

Najchętniej wybierane kosmetyki pod prysznic

Najchętniej wybierane kosmetyki pod prysznic
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
09.02.2018 10:56, aktualizacja: 09.02.2018 12:32

Dla jednych banał, dla innych doskonała przyjemność – kąpiel z dobrym kosmetykiem potrafi naprawić niezbyt udany dzień, lub przygotować na ważne wydarzenie. Jakie zapachy wybieramy najchętniej zimą, a jakie są popularne cały rok?

Jakie zapachy najchętniej wybieramy pod prysznic?

Kąpiel i prysznic to podstawa higieny, ale wiele osób ceni tę czynności jako rytuał relaksacyjny. Chcemy oczyścić skórę i ją odświeżyć, dodatkowo też spędzić czas w aurze ulubionego zapachu.

Drugim z czynników, które decydują o doborze zapachu, jest nasza osobowość i osobiste upodobania. Dokładnie tak, jak przy wyborze perfum, możemy postawić na kompozycję kwiatową, cytrusową, drzewną lub orientalną. Zapachy pachnących zeli pod prysznic i do kąpieli usystematyzowano pod kątem zmysłów, które pobudzają i emocji, jakie wywołują. Pachnąca pianka może zrelaksować, pobudzić, poprawić nastrój lub nastroić zmysłowo do walentynkowego wieczoru.

Najchętniej wybierane zapachy na zimę

Relaksacyjna kąpiel zimą? Postaw na drzewne akcenty lub klasyczne propozycje na zimę.

Hit wszech czasów na jesień i zimę to oczywiście wanilia, która szczególnie dobrze działa np. z kosmetykami odżywczymi, pięknie też pachnie w kąpieli. Równie popularne są kompozycje z pomarańczą:

Obraz
© 123RF.COM

Cudowna kąpiel — harmonijne kompozycje dla prawdziwej kobiety

Popularne wśród kobiet i jako upominki są kompozycje kwiatowe. Są kobiece i uniwersalne, a poza tym są też najbliższe naturalnym zapachom. Kobiece żele pod prysznic o zapachu róży, można kupić w eleganckich zestawach kosmetyków na prezent.

Żele pod prysznic, które nawilżają, to najchętniej wybierany kosmetyk 2 w 1.

Obraz
© Fotolia | eldarnurkovic

Kiedy żel pod prysznic nie wysusza skóry?

Wiecie, kiedy żel pod prysznic nie wysusza skóry? Kiedy ma odpowiednią bazę myjącą. W najtańszych kosmetykach tego rodzaju znajdziemy zwykłe mydło, które wysuszy skórę i jest tzw. czystą chemią. Jeśli zależy ci na kondycji skóry, wybierz kosmetyki, których baza myjąca została oparta na składnikach pochodzenia naturalnego, najlepiej w jak najwyższym stopniu.

Substancja zapachowa także powinna mieć pochodzenie naturalne. Im bardziej skład będzie bliższy naturze, tym lepiej. To samo dotyczy substancji nadającej zapach i składników odżywczych zawartych w naszym żelu. Sztuczne barwniki, konserwanty i syntetyczne substancje zapachowe bardziej szkodzą skórze, niż pomagają. Warto więc zapoznać się ze składem kosmetyku i jego pochodzeniem.

Obraz
© 123RF.COM