Trwa ładowanie...
d1r71fc

Dorota Wellman rzadko tak o kimś mówi. " Mój wewnętrzny agnostyk siedzi cicho"

Dorota Wellman zazwyczaj krytykuje przedstawicieli Kościoła Katolickiego. W felietonie dla "Wysokich Obcasów" zmieniła front. Cały tekst poświęciła siostrom zakonnym, prowadzącym dom dla niepełnosprawnych chłopców. Dziennikarka jest pod wrażeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dorota Wellman o siostrach zakonnych
Dorota Wellman o siostrach zakonnych (East News)
d1r71fc

Siostry dominikanki, o których pisze Dorota Wellman, to autorki zabawnego filmiku nagranego z okazji Światowego Dnia Pingwina. Dominikanki prowadzą dom dziecka dla niepełnosprawnych dzieci. "Mamy 56 synów. Jedni z zespołem Downa, inni z dziecięcym porażeniem mózgowym, a jeszcze inni zmagający się z autyzmem. Niektórzy z naszych synów nie widzą, niektórzy nie słyszą, a niektórzy nigdy nie opuszczą swoich łóżek i nie będą mogli się cieszyć widokiem świata” - cytuje je Wellman.

Mimo że dziennikarka zwykle nie oszczędza duchownych, to przed siostrami chyli czoła. "Nie spotkałam kogoś tak oddanego innym ludziom. Z sióstr emanuje dobroć i miłość. Mam wrażenie, że kiedy wchodzą do wnętrza, robi się jaśniej" – pisze Wellman, dla której siostry są wręcz aniołami.
Ich postawa tak bardzo porusza dziennikarkę, że stwierdza: "Mój wewnętrzny agnostyk siedzi cicho". Jej zdaniem, to one powinny reprezentować Kościół Katolicki i takiego kościoła sobie życzy. "Miłosiernego, pochylającego się nad potrzebującymi" – dodaje.

d1r71fc

Z tekstu Wellman dowiadujemy się, że siostry zbierają pieniądze na otwarcie nowego domu dla swoich 56 synów. Stary nie spełniał podstawowych standardów. Teraz autorka prosi o wsparcie przedsięwzięcia, które zmieni życie podopiecznych zakonnic.

Jeśli chcecie pomóc siostrom, wejdźcie na stronę DomDlaChłopaków.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1r71fc

d1r71fc
d1r71fc