Trwa ładowanie...

Duży efekt małym kosztem. Wystarczy jeden element, by całkowicie odmienić wnętrze

Czasem nawiedza nas poczucie, że coś byśmy zmienili. Najlepiej, gdyby zmiana nie pochłonęła większości zawartości naszego portfela, ale zrobiła duże wrażenie. Może przesunąć kanapę? Albo poprzestawiać szafki? Niekoniecznie. Wystarczy kupić jeden element, który zmieni klimat naszego wnętrza nie do poznania. Podpowiadamy, na co najlepiej się zdecydować, licząc na naprawdę duży efekt.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Duży efekt małym kosztem. Wystarczy jeden element, by całkowicie odmienić wnętrze
Źródło: Fotolia
d28xe5d

Krzesło w klimacie retro
Moda na wnętrzarski eklektyzm nie słabnie. Mieszamy nowoczesność z antykami i metal z drewnem. Żeby nadać specyficzny klimat wnętrzu, wystarczy dodać do niego kontrastowy element, który wprowadzi nieco zamieszania. Nam spodobał się klubowy fotel w stylu PRL, który "robi" całą robotę. Jego wydźwięk w architekturze wnętrza odbija się szerokim echem. W przestrzeni, w której króluje nowoczesny styl w jasnych, wręcz sterylnych barwach, taki fotel nada jej ciepła i przytulnej wyrazistości. Chyba każdy chciałby usiąść na takim fotelu i posłuchać płyty winylowej podczas burego, jesiennego wieczoru.

Elegancka lampa
Wiele osób nie wie, że oświetlenie we wnętrzu potrafi zdziałać cuda. Dodanie nawet jednej dodatkowej lampy może całkowicie zmienić odbiór wizualny pomieszczenia. Minęły czasy, kiedy oświetlenie miało jedynie spełniać swoją funkcję i nie rzucać się w oczy. Teraz z jego pomocą wnętrze może zyskać styl i charakter. Biała, wysoka lampa z białym abażurem świetnie rozjaśni wnętrze. Jeśli twój pokój jest ciemny ze względu na małe okna lub znajduje się z północnej strony budynku, efektowna lampa to doskonałe rozwiązanie.

Witryna do przechowywania
Każdy z nas ma w swoim domu przedmioty, dla których nie może znaleźć miejsca. Niektóre z nich to pamiątki, inne to książki czy bibeloty, do których mamy sentyment i nie chcemy się ich pozbywać. Najlepiej umieścić je w miejscu, w którym będą bezpieczne, a część z nich może być wyeksponowanych. Świetnym pomysłem jest zakup witryny, na przykład częściowo zabudowanej, do której możemy schować przedmioty wartościowe. Szklana zabudowa dwóch półek umożliwia nam wystawienie na wzrok domowników i gości przedmiotów o specjalnej wartości. Witryna jest wąska, a ta, którą wybraliśmy jest w kolorze czystej bieli, która wpasuje się w klimat większości wnętrz.

Ława z pazurem
Mała, niepozorna, ale robiąca wielką różnicę. Naszym zdaniem każdy salon czy pokój dzienny powinien posiadać ławę. Idealna do postawienia kubka czy położenia gazety. Może stanowić centrum pilotowego dowodzenia, a więc być kluczowym miejscem w pokoju. Mianowicie kto ma władzę nad ławą, ma władzę nad telewizorem. Umówmy się, każdy z nas zna to z autopsji. Ten mały stolik w nowoczesnym stylu może rozbudzić wnętrze, któremu brakuje nieco charakteru. Industrialny kształt unowocześni przestrzeń, która dzięki niemu będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Zobacz też: Remont domu trwał 2 lata. Efekt? Przytulny i bezpieczny azyl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d28xe5d

Podziel się opinią

Share
d28xe5d
d28xe5d