Dziecięce stroje na przebierane przyjęcia. Doskonały pomysł na zabawę wśród rówieśników

Dziecięce stroje na przebierane przyjęcia. Doskonały pomysł na zabawę wśród rówieśników
Źródło zdjęć: © iStock.com | coscaron
Sylwia Ścibak

31.05.2019 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szkolne, przedszkolne czy urodzinowe bale przebierańców to doskonały sposób na oryginalną i pobudzającą wyobraźnię zabawę. Jeśli szukasz odpowiedniego kostiumu dla swojej pociechy, sprawdź przydatne wskazówki.

Stroje na bal – rodzaje

Dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnię, więc raczej nie trzeba ich przekonywać do wzięcia udziału w przebieranej imprezie. Niektóre chcą wcielić się w postać z ulubionej kreskówki, inne zaś pragną zamienić się w zwierzę, księżniczkę, czarodzieja czy rycerza.

Stroje dla dzieci mogą być różne. Najprostsze są te, które składają się z zwykłego ubrania noszącego na co dzień lub uroczyste okazje (np. koszula i spodnie garniturowe czy zdobiona sukienka w stylu księżniczki) oraz dodatków w postaci masek, kolorowych peruk, skrzydeł czy zwierzęcych uszu. W tym przypadku wystarczy kupić, wykonać własnoręcznie lub wypożyczyć jeden albo kilka rekwizytów, a do tego dołączyć np. barwny makijaż.

Innym typem są komplety z kostiumem i rekwizytami, które również można kupić bądź wypożyczyć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie niewymagające dobierania poszczególnych elementów w taki sposób, aby stanowiły jedną, zgrywającą się całość. Przy wyborze zestawu warto zwracać uwagę nie tylko na rozmiar, ale też na liczbę i rozmieszczenie akcesoriów, bo to może przeszkadzać dziecku w zabawie. Oczywiście weźmy też pod uwagę jakość przebrania.

Stroje na bal – kupić czy wypożyczyć?

Niektórzy rodzicie decydują się na zakup kostiumu, inni wolą wypożyczyć. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Jeśli chcesz kupić strój, weź pod uwagę cenę. Część modeli można dostać już za kilkadziesiąt złotych, ale niektóre - zwłaszcza te licencjonowane, przedstawiające postać ze znanego filmu czy kreskówki - mogą kosztować ponad sto złotych. Kostium kupisz przez internet, wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar podany na stronie, zamówić i zapłacić przelewem lub kartą. Tego typu komplety są również starannie wykonane i, co ważne, nieznoszone. Jeśli znudzą się dziecku, zawsze można je sprzedać znajomym.

Jeśli decydujesz się na wypożyczenie kostiumu, weź pod uwagę dostępność miejsc, które oferują tego typu usługi. Zwróć też uwagę na cennik, bo niekiedy bardziej opłaci się kupno. Wypożyczalnia będzie lepszym wyborem dla rodziców, którzy chcieliby sprawdzić modele na dziecku (czy zgadza się rozmiar, czy pociecha dobrze się czuje w takim kostiumie i jest zadowolona itp.). Dużą zaletą tego rozwiązania jest szeroki wachlarz wyboru strojów - pociecha nie musi za każdym razem wkładać tego samego, kiedy wybiera się na przebierane przyjęcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także