Blisko ludziDzięki temu znicze będą paliły się dłużej. Mało kto zwraca na to uwagę

Dzięki temu znicze będą paliły się dłużej. Mało kto zwraca na to uwagę

Wybierając się na groby najbliższych nam osób chcemy, aby znicze, które postawimy, paliły się jak najdłuższej. Niewiele osób wie, że istnieje na to kilka sposobów, na które rzadko zwracamy uwagę, a mają one kluczowe znaczenie.

Dzięki temu znicze będą paliły się dłużej
Dzięki temu znicze będą paliły się dłużej
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bekefi Adel
Aleksandra Lewandowska

Już za kilka dni znaczna większość z nas wybierze się na groby bliskich zmarłych, aby zapalić znicze i oddać dzięki nim cześć ich pamięci. Krótkotrwałe "działanie" zniczy wywołuje jednak często zdenerwowanie, bo niektóre z nich nie wytrzymują nawet kilku godzin. Jak więc wydłużyć czas ich palenia? Poznajcie kilka sposobów.

Dzięki temu znicze będą paliły się dłużej

Jeżeli kupując znicze kierujecie się głównie dwoma kryteriami: ceną i wyglądem - co z pewnością jest także ważne, oznacza to, że musicie zapoznać się z innymi kwestiami. Pierwszą z nich jest zwracanie uwagi na rozmiar znicza, bo im większy on będzie, tym dłużej będzie się palił. Chodzi tu nie o samą wielkość szkła, a o powierzchnię wkładu.

Jeśli natomiast zauważycie na powierzchni pęcherzyki już przy kupowaniu, warto jest zamienić znicz. Najlepiej jest, aby znajdująca się tam parafina była gładka. Pęcherzyki niestety sprawią, że znicz będzie palił się krócej.

Warto na to zwrócić uwagę

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Odpowiedź brzmi: na knot. Nie może być on ani za cienki ani za gruby, bo w przypadku pierwszego zostanie łatwo zgaszony przez wiatr, a drugiego - szybciej się wypali. Spójrzcie także na to, czy przy knocie nie powstało żadne wgłębienie. Jeśli tak, najlepiej jest wyrównać powierzchnię wosku, zanim zapalicie znicz.

Ostatnia kwestia? Budowa znicza. To również ma związek ze wspomnianym knotem, bo, aby długo się palił, powinien on znajdować się głęboko i być bardzo dobrze osłonięty.

Pamiętajcie także, aby nie stawiać zniczy na skraju nagrobka, a raczej w jego środkowej części. Ogień potrzebuje dostępu do powietrza, jednak za duży podmuch wiatru będzie go za każdym razem gasił.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)