UrodaDzięki tym trikom szminka utrzyma się dużo dłużej. To banalnie proste

Dzięki tym trikom szminka utrzyma się dużo dłużej. To banalnie proste

Dzięki tym trikom szminka utrzyma się dużo dłużej. To banalnie proste
Źródło zdjęć: © Fotolia
Monika Zonenberg
22.01.2018 14:44

Szminka na ustach potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd. Poprawia humor i dodaje pewności siebie, a dzięki dobrze dobranemu odcieniowi wyglądamy młodziej i bardziej świeżo. Jak przedłużyć jej żywot na ustach i sprawić, by przetrwała cały dzień? Wystarczy wykorzystać te proste sposoby.

ZADBAJ O USTA
Nawet najdroższa i najbardziej sprzyjająca twojej urodzie szminka nie będzie dobrze wyglądać na popękanych i spierzchniętych wargach. Pierwszym krokiem, zanim jeszcze weźmiesz jakąkolwiek pomadkę do rąk, powinna być odpowiednia i regularna pielęgnacja warg. Szczególnie podczas jesieni i zimy, wymagają one specjalnego traktowania. Jeśli zmagasz się z pozadzieranymi skórkami na ustach, a ich powierzchnia jest spierzchnięta, najpierw wykonaj peeling, który pozwoli substancjom odżywczym zadziałać dużo lepiej. Użyj do tego naturalnej mieszanki cukru z miodem, którą powinnaś pocierać usta przez kilka chwil, dopóki nie będą idealnie gładkie. Dobrym przyzwyczajeniem jest także delikatny masaż szczoteczką do zębów, podczas codziennej higieny jamy ustnej. Gładkie usta dużo lepiej przyjmą nie tylko pielęgnacyjny kosmetyk, ale i kolorową pomadkę. Mróz i wiatr wysuszają usta, dlatego nie wychodź na dwór bez uprzedniego posmarowania ust balsamem ochronnym. Ten nawilżający używaj jedynie, kiedy jest ciepło i przed snem. Pamiętaj, że nawet jeśli temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera, nadal należy chronić się przed słońcem. Używaj zatem pomadki, która nie tylko ochroni usta przed wysuszaniem, ale będzie też zawierać filtr UV.

Obraz
© 123RF.COM

WŁAŚCIWA FORMUŁA
Szminek w sklepach jest wiele. Co chwile zaskakiwane jesteśmy najnowszymi wymysłami, które mają sprawić, że szminka przetrwa na ustach nierealne godziny. Nie ma co się łudzić - tylko odpowiednie nałożenie, utrwalenie i ostrożność mogą sprawić, że przez wiele godzin będziemy cieszyć się piękną barwą na ustach. Nie oznacza to jednak, że powinnaś kompletnie zignorować formułę szminki, którą masz zamiar kupić. Zdecydowanie bardziej odporne na ścieranie są matowe. Chwilę po nałożeniu zastygają i bardziej wtapiają się w usta. Ich minusem sprawianie, że usta szybciej się wysuszają i pierzchną. Przed użyciem pomadki o matowym wykończeniu upewnij się, że twoje usta są odpowiednio wypielęgnowane. Szminki z połyskiem lub kolorowe błyszczyki krócej utrzymują się na ustach, lecz lepiej je pielęgnują, bo często uzupełnione są o składniki odżywcze lub ochronne.

NAŁÓŻ I UTRWAL
Pora nauczyć się odpowiedniego nakładania szminki, co przedłuży jej żywot na twoich ustach. Jeśli wykonałaś podstawowe czynności pielęgnacyjne, jak peeling i intensywne nawilżenie, możesz przejść do nakładania kolorowej pomadki. Najpierw zbierz z ust tłustą warstwę za pomocą chusteczki. Oleista warstwa nie sprzyja wytrzymałości kolorów. Następnie użyj konturówki o zbliżonym do pomadki odcieniu i obrysuj nią kontur, lekko wychodząc poza naturalny kształt twoich ust. Konturówką możesz także wyrównać ewentualne nierówności ust. Kolejnym krokiem jest użycie szminki - podczas jej nakładania nie wychodź poza kontur ust, który im nadałaś. Aby wzmocnić kolor, nałóż na wargi dwie warstwy kosmetyku. Pomiędzy nimi lekko przypudruj je, by utrwalić pierwszą z nich. Częstym błędem, który większość kobiet popełnia tuż po pomalowaniu ust, jest zaciśnięcie warg. Uniemożliwia to wchłonięcie pigmentu w usta, tym samym zmniejszając wytrzymałość pomadki. Powstrzymaj się od tego przez kilka minut, a sama zobaczysz różnicę. Po tym czasie lekko przyciśnij do szminki czystą chusteczkę, by usunąć ewentualny nadmiar kosmetyku. Tak wykonany makijaż utrzyma się dużo dłużej!

Obraz
© iStock.com | iStock
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także