Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dzień ojca
oprac. Paweł Jaśkowski
20-06-2018 13:59

Dzień Ojców - Bohaterów we Wrocławiu. Centrum Historii Zajezdnia oraz Fundacja Dorastaj z Nami zaprasza

Dla większości przekaz medialny o poległych podczas wykonywania swoich obowiązków funkcjonariuszach publicznych jest smutną statystyką. Dla ich rodzin, a w szczególności dzieci, to punkt zwrotny w życiu. Fundacja Dorastaj z Nami pomaga im obrać właściwą drogę po takich wydarzeniach.

Share
Dzień Ojców - Bohaterów we Wrocławiu. Centrum Historii Zajezdnia oraz Fundacja Dorastaj z Nami zapraszaŹródło: 123RF
d5st2fe

Świadomość tego, że ci bohaterowie narażają, i niekiedy oddają, własne życie podnieść chcą Centrum Historii Zajezdnia oraz Fundacja Dorastaj z Nami. W związku z tym zapraszają na Dzień Ojca: 21 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia o godz. 16:00 przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu. Wstęp dla każdego jest bezpłatny.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji:
- "Zwyczajni czy Bohaterowie" - spotkanie z Navalem, byłym żołnierzem jednostki GROM i autorem książek o kulisach misji tego elitarnego oddziału.
- Otwarcie wystawy "Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata"
- Zabawy dla dzieci, m.in. wykonanie największej laurki dla taty

Wystawa "Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata" przedstawia historie rodzin bohaterów – żołnierzy, strażaków, policjantów, ratowników górskich - którzy zginęli lub zostali poszkodowani na służbie. Celem wystawy jest przybliżenie historii rodzinnych, które kryją się za medialnymi przekazami o wypadkach i pokazanie, że za każdym mundurem kryje się człowiek, który po pracy pragnie wrócić do domu, do swoich bliskich.

d5st2fe

Fundacja Dorastaj z Nami pomaga dzieciom, których rodzice zginęli lub zostali ciężko ranni w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów i ratowników górskich. Fundacja wspiera edukację i rozwój dzieci oraz młodych dorosłych w całej Polsce nawet do 25 roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5st2fe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5st2fe
d5st2fe