Trwa ładowanie...

Prawdziwy anioł stróż. Policjant adoptował córeczkę bezdomnej narkomanki

Ryan Holets, policjant z miasteczka Albuquerque w Nowym Meksyku (USA) z pewnością do końca życia zapamięta interwencję w sklepie spożywczym. Funkcjonariusz we wrześniu odebrał zgłoszenie o możliwej kradzieży. Kiedy przybył na miejsce, zastał tam parę narkomanów. Crystal Champ i jej partner Tom Key zamierzali wstrzyknąć sobie działkę heroiny. Jak się okazało 35-letnia kobieta była w zaawansowanej ciąży.

Prawdziwy anioł stróż. Policjant adoptował córeczkę bezdomnej narkomankiŹródło: CNN - stopklatki
d1imu9c
d1imu9c

- Zabijesz swoje dziecko. Dlaczego to robisz? – słyszymy na nagraniu zarejestrowanym przez osobistą kamerę policjanta. Crystal Champ zareagowała bardzo emocjonalnie, kiedy Holets zaczął ją karcić. Płacząc, wyznała, że przez większość swojego życia była uzależniona od heroiny i metaamfetaminy, ale nawet przez chwilę nie pomyślała o aborcji. Była już w siódmym lub ósmym miesiącu ciąży. Funkcjonariusz dowiedział się również, że kobieta jest bezdomna, mieszka w namiocie obok autostrady i ma nadzieje, że ktoś zaadoptuje jej dziecko. To bardzo poruszyło Holetsa. Pokazał Crystal zdjęcie swojej żony i ich czworga dzieci. Powiedział, że zaopiekuje się również jej maleństwem, kiedy się urodzi.

CNN - stopklatki
Źródło: CNN - stopklatki

Po tej rozmowie policjant wsiadł do swojego samochodu i natychmiast pojechał do żony Rebecci, aby oznajmić jej decyzję, która podjął. Małżonkowie już wcześniej przedyskutowali kwestię adopcji, jednak chcieli poczekać, aż ich najmłodszy - dziesięciomiesięczny syn trochę podrośnie. W tej sytuacji nie było jednak czasu do stracenia. Para uznała, że zaopiekuje się dzieckiem Champ. Kobieta trzy tygodnie po interwencji urodziła córkę. Dziewczynka przyszła na świat z noworodkowym zespołem abstynencyjnym (NAS).

Po porodzie matka pożegnała się z córką w szpitalu. - To było bardzo wzruszające – przyznał Rayan. - Crystal zwróciła się do mnie, bym zaopiekował się jej dzieckiem. Odpowiedziałem, że będę dbał o małą i poprosiłem, by ona również o siebie zadbała – dodał. Ryan i jego żona nazwali dziewczynkę Hope (Nadzieja – przyp. red.). W rozmowie z CNN zapewniają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by Hope dorastała w domu pełnym miłości i poczucia bezpieczeństwa. Kiedy dorośnie, zamierzają jej powiedzieć, kim byli jej rodzice oraz, że bardzo ją kochali.

CNN - stopklatki
Źródło: CNN - stopklatki

Według Narodowego Instytutu Leczenia Uzależnień, w Stanach Zjednoczonych co 25 minut rodzi się dziecko z noworodkowym zespołem abstynencyjnym. Do najczęstszych objawów neurologicznych NAS należą wzmożone napięcie mięśniowe, drżenia, pobudzenie i niepokój ruchowy, płacz, zaburzenia snu i czasami drgawki. Pojawiają się również dysfunkcje przewodu pokarmowego, a także zaburzenia rozwojowe w późniejszym życiu.

Zobacz też: Czego nie robić, by mieć szansę na wychowanie szczęśliwego człowieka?

d1imu9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1imu9c