Trwa ładowanie...

Dziewczynka z zespołem Downa ma powody do radości. Powstała lalka, która wygląda jak ona

Rosie Barnett z Wiltshire w Wielkiej Brytanii uwielbia bawić się lalkami. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa producent jej ulubionej zabawki postanowił zrobić dziewczynce niespodziankę.

Share
Dziewczynka z zespołem Downa otrzymała wyjątkową lalkę
Dziewczynka z zespołem Downa otrzymała wyjątkową lalkęŹródło: Jason Keen/PA
dtt9fyb

Mała Rosie tak bardzo kocha lalkę Lottie, że jej rodzice zrobili jej w 2020 roku niezwykły prezent. W ogródku zbudowali naturalnej wielkości domek na drzewie, który przypominał ten z zestawu zabawkowego. Podzielili się tym faktem z producentem zabawek. Właściciele firmy zdobyli się na wyjątkowy gest - postanowili, że kolejny model lalki, będzie miał twarz i imię dziewczynki.

Niezwykły gest dla całej społeczności

Tata Rosie nie kryje wzruszenia. Ma świadomość, że gest producenta będzie miał znaczenie nie tylko dla jego córki, ale też dla każdego dziecka z zespołem Downa:

dtt9fyb

"Jesteśmy zachwyceni (...) to pomoże edukować inne dzieci w temacie zespołu Downa. Zwiększy się świadomość na temat tego, co czyni te dzieci wyjątkowymi. Świetne jest to, że marka Lottie od jakiegoś czasu pokazuje lalki o różnych kolorach skóry, z niepełnosprawnościami, o różnej budowie ciała".

Lalka Lottie
Lalka Lottie

Koniec z prześladowaniem

Czasy się zmieniają. Osoby z zespołem Downa pojawiają się na wybiegach i w kampaniach reklamowych. Widać to także na rodzimym rynku. Uczestnicy "Down the road" wzięli ostatnio udział w reklamie znanego napoju. Jednak promowanie różnorodności powinno się już na stałe wpisać w strategię wielkich marek.

dtt9fyb

Tata Rosie uważa, że stworzenie lalki z zespołem Downa, uratuje wiele dzieci przed nękaniem: "Według mnie, najistotniejszą rzeczą, jaką odkryłem w trakcie zabawy tą lalką, jest to, że może mieć ona wpływ na postrzeganie inności. Normalizowanie różnic zapobiega prześladowaniom".

Warto też wspomnieć, że do lalki dołączona jest informacja o zespole Downa. Lalka ma też różnokolorowe skarpetki - symbol tej społeczności.

Wystarczy spojrzeć na uśmiech dziewczynki, by zrozumieć, że decyzja firmy miała wielki sens.

Ma zespół Downa. Wygrała konkurs piękności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtt9fyb

Podziel się opinią

Share
dtt9fyb
dtt9fyb