Dziś wyjątkowa noc. Odpraw rytuał z intencją

Jak dobrze wykorzystać fazę księżyca?
Jak dobrze wykorzystać fazę księżyca?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Rafal Szymaniak

07.09.2023 18:44, aktual.: 07.09.2023 19:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżyc po pełni stopniowo się zmniejsza i już 7 września wejdzie w tzw. trzecią kwadrę. Co oznacza ta faza i jakie czynności warto wykonywać podczas jej trwania? Oto kilka wskazówek na czas znikającego Księżyca.

Gdy ubywa Księżyca, to znak, że my też powinniśmy pozbyć się pewnych rzeczy z naszego życia. To idealny czas na zaprowadzenie porządku – w domu, w życiu i w głowie. Podczas trzeciej kwadry powinniśmy nieco zwolnić tempo i spojrzeć na siebie z dystansu: co już osiągnęliśmy, a co jeszcze przed nami? Warto teraz podsumować swoje sukcesy i zacząć robić plany na przyszłość. Ubywający Księżyc sprzyja doprowadzaniu rozmaitych projektów do końca. Następnie wypada się wyciszyć i odpocząć.

Fazy Księżyca – jaki mają wpływ na nasze życie?

Wyróżniamy cztery fazy w pełnym cyklu miesiąca księżycowego. Początkiem jest nów, gdy Księżyc znajduje się w cieniu Ziemi, a zatem nie jest widoczny gołym okiem. Pierwsza kwadra to czas, kiedy Księżyca przybywa, aż widoczna jest jego połówka (prawa część tarczy). Kulminacyjnym momentem pierwszej połowy cyklu jest pełnia – magiczna noc, gdy Księżyc widoczny jest w całości i świeci wyjątkowo jasno. Pełnia jest szczególnie odczuwana przez wrażliwych ludzi. Wiele osób ma wówczas problemy ze snem i, co ciekawe, zdarza się więcej przestępstw.

Trzecia kwadra to czas wyciszenia i oczyszczenia

Po pełni zaczyna ubywać Księżyca i cykl się zamyka. W ostatniej fazie, czyli tzw. trzeciej kwadrze, widzimy lewą połowę tarczy Księżyca, którego w czasie kolejnych nocy zaczyna stopniowo ubywać, aż ponownie znajdzie się w nowiu. Według magicznych wierzeń, trzecia kwadra jest czasem uspokojenia i porządkowania swoich spraw. Tak jak znika Księżyc na niebie, tak samo mogą zniknąć nasze problemy, o ile oczywiście sami wykonamy w tym kierunku jakąś pracę i się o to postaramy. To idealny moment na zakończenie, oczyszczanie i wyrzucanie – w szerokim znaczeniu tych słów.

Podczas ostatniej kwadry wyrzućmy to, co złe

Oddajmy ubywającemu Księżycowi to, co jest w naszym życiu negatywne – niech zabierze wszystko ze sobą i na zawsze pogrzebie. W tym czasie dobrze jest zakończyć niesprzyjające lub toksyczne relacje, bo taki koniec okaże się definitywny i negatywni ludzie szybciej zostawią nas w spokoju.

Trzecia kwadra to dobry czas na zmianę pracy, przeprowadzkę albo generalne porządki. W ostatniej fazie najlepiej jest wykonywać rytuały oczyszczające, będą bardziej skuteczne. Podczas dzisiejszej nocy możemy zapalić świece i medytować i/lub afirmować w ich blasku. Płomieniowi można też oddać swoje problemy. Aby to zrobić, trzeba je spisać na karteczce i spalić. Oczywiście róbmy to ostrożnie i z zachowaniem zasad bhp i ppoż.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także