Superksiężyc spełnia marzenia. Już wkrótce najbardziej niezwykła pełnia w roku

Na niebie ukaże się Superksiężyc. Ma szczególne znaczenie
Na niebie ukaże się Superksiężyc. Ma szczególne znaczenie
Źródło zdjęć: © Pexels

29.08.2023 21:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W nocy z 30 na 31 sierpnia będziemy mieli okazję obserwować niezwykłe zjawisko. Księżyc znajdzie się wyjątkowo blisko Ziemi, a zatem będzie wydawał się większy niż zazwyczaj. Ten efekt nazywa się potocznie Superksiężycem lub Superpełnią.

Taki widok zdarza się zazwyczaj tylko raz w roku. Pełnia Księżyca, która wypada pod koniec sierpnia, będzie wyjątkowa z dwóch powodów. Księżyc nie tylko znajdzie się niespotykanie blisko naszej planety, co wywoła złudzenie, że nagle urósł do olbrzymich rozmiarów. Będzie to również druga pełnia w ciągu jednego miesiąca. Taki fenomen zdarza się rzadko, a druga pełnia w miesiącu to tzw. Blue Moon, czyli Niebieski Księżyc.

Superksiężyc pojawi się na niebie w nocy 30/31 sierpnia

357 344 km – dokładnie w takiej odległości od Ziemi znajdzie się Księżyc w nocy z 30 na 31 sierpnia. Z tego powodu będzie wydawał się większy i jaśniejszy niż zwykle, dlatego warto spojrzeć w niebo i zachwycić się jego majestatem. Księżyc krąży wokół Ziemi po orbicie eliptycznej, dlatego odległość ulega zmianie w zależności od jego aktualnego położenia. Tak blisko naszej planety Księżyc znajduje się zwykle raz w roku. Warto wyczekiwać tego momentu, sprawdzając astronomiczne kalderze, bo widok superksiężyca wywiera niezapomniane wrażenie.

Sierpień 2023 roku to miesiąc w objęciach dwóch pełni

Na ten miesiąc przypadają aż dwie pełnie Księżyca. Pierwsza miała miejsce w nocy z 1 na 2 sierpnia, a kolejna w nocy z 30 na 31 sierpnia. Druga pełnia w miesiącu nosi umowną nazwę Niebieskiego Księżyca i przypisuje się jej niezwykłą, magiczną moc. To jeszcze rzadsze zjawisko astronomiczne, przytrafia się średnio raz na trzy lata. Ostrzegamy, że zawiodą się ci, którzy w noc Niebieskiego Księżyca spodziewają się ujrzeć na niebie satelitę w kolorze błękitnym. Nazwa to tylko nazwa, a nasz jedyny i ulubiony satelita będzie tej nocy intensywnie jasny, ale o barwie pomarańczowej.

Magiczna moc Superpełni – teraz spełniają się marzenia

Moc pełni Księżyca może sprowadzać na wrażliwe osoby uczucie niepokoju, problemy z zasypianiem lub niespokojne sny. Superksiężyc obdarzony został jednak wyjątkową magiczną właściwością, którą warto wykorzystać. Podobno w czasie panowania takiego Księżyca spełniają się marzenia, wystarczy tylko intensywnie o nich myśleć. Ponieważ pełnia wypada w znaku Ryb, szczególnie wspierane będą pragnienia związane w jakiś sposób z działalnością artystyczną. To również dobry czas, aby wyzwolić się od emocjonalnego bagażu – zapomnieć o tym, co było złe, i otworzyć się na nowe doznania. W czasie trwania Superpełni należy słuchać intuicji, która podpowie najlepsze rozwiązanie każdego dręczącego problemu.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także