Trwa ładowanie...

Dziwne zachowanie 20-latki na mszy. Interweniowała Straż Miejska

Krakowska Straż Miejska opublikowała na swoim facebookowym profilu opis nietypowej interwencji. Kościelny zatrudniony w Bazylice Mariackiej wezwał funkcjonariuszy, aby zrobili porządek z kobietą, która miała się rozbierać w trakcie mszy.

Share
Wierni w kościeleWierni w kościeleŹródło: East News
dypk5b2

Do nietypowego zdarzenia doszło w ostatnią środę podczas porannej mszy w Bazylice Mariackiej. Kościelny poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że młoda kobieta zakłóca porządek nabożeństwa.

Świadkowie nie mają wątpliwości

"Gdy patrol pojawił się na miejscu, kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach" - informuje Straż Miejska w mediach społecznościowych.

Funkcjonariusze dowiedzieli się od świadków, że kobieta miała nie tylko rozbierać się przy wszystkich, ale też opluć księdza. "Dwudziestolatka została przekazana w ręce policji" - podkreśliła Straż Miejska.

Niewłaściwe zachowanie w miejscach, gdzie praktykuje się wiarę, może być podstawą do postawienia zarzutu obrażania uczuć religijnych. Za ten czyn grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

dypk5b2

Bazylika Mariacka, czyli Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, to zabytkowy, rzymskokatolicki kościół parafialny. Ołtarz główny dedykowany Marii zdobi wielkie późnogotyckie retabulum wykonane w latach 1477–1489 przez Wita Stwosza. Na kondygnacjach niższej wieży znajduje się pięć dzwonów liturgicznych, które stanowią jeden z największych i najstarszych zespołów dzwonów średniowiecznych w Polsce.

Ośrodek preadopcyjny pomaga niemowlakom. Historia już nieżyjącego Emilka chwyta za serce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dypk5b2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dypk5b2
dypk5b2