Trwa ładowanie...
dpjou0f

Egzamin gimnazjalny pod znakiem zapytania. Strajk nauczycieli wpłynął na skład komisji w Raciborzu

Urząd Miasta Racibórz poszukuje chętnych pedagogów do komisji egzaminacyjnych. Powodem braków w komisjach jest strajk nauczycieli. Nie wiadomo, czy odbędzie się egzamin gimnazjalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019: Matematyka, język polski, język obcy.
Egzamin gimnazjalny 2019: Matematyka, język polski, język obcy. (PAP)
dpjou0f

Strajk nauczycieli

"W związku ze strajkiem nauczycieli powstaje zagrożenie dotyczące przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych i przyszłości naszych dzieci. Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miasta Racibórz wzywają osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do udziału w szkolnych komisjach egzaminacyjnych" - czytamy w komunikacie urzędu.

Praca dla pedagogów

Według prawa, każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. "Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do kuratoriów oświaty lub Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Racibórz" - informuje urząd i apeluje: "Osoby spełniające powyższe kryterium proszone są o pilny kontakt w dniu dzisiejszym (9 kwietnia 2019) z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu pod nr tel. 32 755 06 98 lub drogą elektroniczną (edukacja@um.raciborz.pl)".

Umowa dla nauczycieli

Egzaminy są zaplanowane w dniach 10-12 kwietnia w godzinach 8 – 13. Urząd zaznacza, że ze wszystkimi pedagogami chętnymi do pomocy, zostanie podpisana umowa. Z informacji "Nowiny.pl" wynika, że urząd prawdopodobnie będzie w stanie zapewnienić pełne składy komisji egzaminacyjnych. Posiłkowano się przy tym katechetami, księżmi oraz emerytowanym nauczycielami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpjou0f

Podziel się opinią

Share

dpjou0f

dpjou0f