Blisko ludziEgzamin ósmoklasisty i matura 2020 w nietypowej formie. MEN przedstawiło długo listę nowych zasad

Egzamin ósmoklasisty i matura 2020 w nietypowej formie. MEN przedstawiło długo listę nowych zasad

Egzamin ósmoklasisty i matura 2020 w nietypowej formie. MEN przedstawiło długo listę nowych zasad
Źródło zdjęć: © Getty Images

15.05.2020 15:55, aktual.: 15.05.2020 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak będzie wyglądać matura 2020? Egzamin maturalny oraz egzamin ósmoklasisty w tym roku odbędą się na zmienionych zasadach. Maseczki i odstępy między uczniami to niektóre z wytycznych.

Matury mają zostać przeprowadzone już na początku czerwca, a egzaminy ósmoklasistów rozpoczną się kilkanaście dni później. Epidemia koronawirusa sprawiła, że niezbędne było wprowadzenie środków zapobiegawczych, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i egzaminatorom.

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020

W piątek na stronach MEN opublikowano szczegółowe wytyczne dotyczące tego, jak w 2020 roku będą wyglądały matury, egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy zawodowe. Dotyczą one między innymi konieczności zakrywania ust i nosa przez zdających, aż do momentu zajęcia miejsca na sali egzaminacyjnej. Ławki zostaną ustawione w co najmniej 1,5-metrowych odstępach między sobą, a przed testem zostaną dokładnie zdezynfekowane, podobnie jak krzesła oraz inne sprzęty, z których będzie korzystał zdający. Uczniowie będą musieli zaopatrzyć się we własne przybory, takie jak cyrkle, linijki oraz kalkulatory.

Matura 2020 - jak będzie wyglądać?

Należy zaznaczyć, że w tym roku do egzaminów mogą podejść jedynie osoby zdrowe, które nie wykazują żadnych objawów mogących sugerować zarażenie koronawirusem. Na egzaminach nie mogą się również pojawić osoby objęte kwarantanną lub mieszkające z kimś, kto został nią objęty. W szkole podczas egzaminu mogą przebywać jedynie zdający, osoby zaangażowane w prowadzenie egzaminu (m.in. egzaminatorzy i osoby obsługujące sprzęt) oraz pracownicy odpowiedzialni za dezynfekcję i obsługę szatni. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe czy książki.

Przy wejściu do szkoły oraz w każdej sali egzaminacyjnej będą znajdowały się płyny do dezynfekcji, a wszystkie drzwi do budynku zostaną otwarte. Są to jednak jedynie niektóre z wytycznych obowiązujących tegorocznych maturzystów i absolwentów ósmych klas. Wszystkie zasady przystąpienia do egzaminu i wymogi dotyczące zachowania bezpieczeństwa zostały przedstawione na oficjalnej stronie MEN.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także