Blisko ludziEkspertka od sprzątania ostrzega. Te błędy przy praniu popełniamy najczęściej

Ekspertka od sprzątania ostrzega. Te błędy przy praniu popełniamy najczęściej

Melissa uczy, jak poprawnie zrobić pranie
Melissa uczy, jak poprawnie zrobić pranie
Źródło zdjęć: © YouTube | YouTube
08.10.2022 16:37

Melissa Maker z powodzeniem prowadzi kanał na platformie YouTube, za pośrednictwem którego udziela wielu przydatnych rad. Melissa skupia się na tym, aby pokazać, jak sprzątać szybciej i bardziej efektywnie, zbytnio się przy tym nie męcząc. Niedawno poruszyła temat prania.

Melissa Maker twierdzi, że nienawidzi sprzątania i właśnie z tego powodu bardzo chciała nauczyć się, jak wykonywać to zajęcie szybciej. W pewnym momencie postanowiła podzielić się tą wiedzą z szerszym gronem odbiorców - tak właśnie powstał kanał Melissy na YouTubie, który działa już od 11 lat. Ostatnio Maker udzieliła kilku wskazówek odnośnie do robienia prania. Wymieniła najczęściej popełniane przez nas błędy.

Chcesz dobrze zrobić pranie? Oto kilka wskazówek

Temperatura wody

Według Melissy jednym z bardzo częstych błędów przy praniu jest korzystanie z ciepłej wody. Zdecydowanie lepiej na to, by wyczyścić ubrania, ma działać zimna woda. Taka temperatura jest łagodniejsza dla ubrań, nie kurczy materiałów i przedłuża żywotność naszych ulubionych swetrów czy spodni.

Przedawkowanie detergentu

Kiedy widzimy niechcianą plamę na ulubionym elemencie garderoby, często wlewamy więcej detergentu do pralki, niż jest to koniecznie. Niestety, ale zamiast pomóc w szybszym wywabieniu zabrudzenia, w ten sposób możemy uszkodzić ubranie.

Najlepszy sposób na plamy

Melissa zachęca, aby przestawić się na dwuetapowe czyszczenie plam. W przypadku uporczywych zabrudzeń, oprócz standardowego detergentu, dobrze jest mieć odplamiacz/wybielacz na bazie nadtlenku wodoru. Pierwszym krokiem będzie zajęcie się plamą na sucho. Dopiero drugim krokiem jest pranie w ulubionym detergencie.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta