Trwa ładowanie...

Elle King niedawno urodziła dziecko. Na Instagramie pokazała, jak jej mama przyrządza łożysko

Elle King to wywodząca się z USA piosenkarka, która zasłynęła między innymi hitem "Ex's & Oh's". Niedawno gwiazda urodziła dziecko. Podczas ciąży i porodu opiekowała się nią matka, która jest profesjonalną doulą. Kobieta namówiła młodą mamę na kontrowersyjną praktykę.

Share
Elle King zdecydowała się zjeść własne łożysko
Elle King zdecydowała się zjeść własne łożyskoŹródło: Getty Images, fot: Gregg DeGuire
d4f1zv4

Jedzenie łożyska, czyli inaczej placentofagia, to kontrowersyjna praktyka, która ma coraz więcej zwolenników. Zazwyczaj łożysko je się w formie surowej lub sproszkowanej. Fani tej metody uważają, że łożysko dostarcza organizmowi żelaza, dodaje energii i pomaga wrócić do formy sprzed ciąży. Ostatnio jest to moda zwłaszcza wśród celebrytów. Na zjedzenie łożyska zdecydowała się między innymi Kim Kardashian, Hilary Duff, a w Polsce Sara Boruc.

Lekarze mają wątpliwości…

Naukowcy ostrzegają, że ta moda wśród celebrytów może wywołać więcej szkód niż pożytku. Uważają oni, że zanieczyszczone bakteriami łożysko, stanowi zagrożenie zarówno dla matki, jak i jej dziecka. Swoje stanowisko opublikowali w "Journal of Obstetrics and Gynecology Canada":

"Pomimo rosnącego trendu [...] nie ma udokumentowanych dowodów korzystnego działania łożyska na wzrost zapasów żelaza, poprawy nastroju lub zwiększenie laktacji". Mimo to na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują kobietom przerobienie łożyska na wygodne w użyciu kapsułki. Właśnie na taką formę zdecydowała się między innymi Sara Boruc.

d4f1zv4

Danie z łożyska

Bardziej tradycyjna metodę wybrała właśnie Elle King. Na Instagramie pokazała, jak jej mama gotuje w garnku właśnie łożysko. Przy okazji wokalistka podziękowała mamie za opiekę po porodzie.

"Moja mama to anioł nad aniołami, jest najlepszą doulą na świecie! Dokładnie o historii swojego porodu opowiem, kiedy będę na to gotowa... ale ona jest moją najlepszą przyjaciółką. Pomogła nam wszystko przygotować i, pomimo że Lucky finalnie urodził się poprzez cesarskie cięcie, pełniła obowiązki douli przez cały ten proces i jest najlepszą matką, jakiej tylko mogłabym chcieć" - stwierdza piosenkarka.

d4f1zv4

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Jaś Dąbrowski i Sylwia Przybysz planują trzecie dziecko!

d4f1zv4

Podziel się opinią

Share
d4f1zv4
d4f1zv4