ycipk-4kzd6v
Elżbieta Dzikowska: Nie rozumiem stosunku Polaków do uchodźców

Elżbieta Dzikowska: Nie rozumiem stosunku Polaków do uchodźców

Elżbieta Dzikowska uważa, że Polacy mają zbyt mało empatii wobec uchodźców z państw arabskich. Podkreśla, że Polska jest krajem chrześcijańskim, a do pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie nakłania sam papież Franciszek. Podróżniczka przypomina także, że Polacy również migrowali i na całym świecie byli dobrze przyjmowani, nawet w muzułmańskim Iranie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4kzd6v

Coraz więcej Polaków negatywnie ocenia relokację i przesiedlenie uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Według sondażu CBOS aż 61 proc. respondentów stwierdziło, że Polska nie powinna w ogóle przyjmować uchodźców. Elżbieta Dzikowska twierdzi, że nie rozumie takiej postawy rodaków, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię Polski.

– Polaków przyjmowano wszędzie, nawet w czasie wojny Iran przyjął 80 tys. Polaków, i dorosłych, i dzieci, nawet Meksyk przyjął. Teraz Polacy wyjeżdżają do Anglii, Francji, Niemiec, a tak się boją innego – mówi podróżniczka.

ycipk-4kzd6v

Elżbieta Dzikowska nie ukrywa jednocześnie, że jej zdaniem młodzi Syryjczycy powinni walczyć z Państwem Islamskim. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że większość mieszkańców Syrii nie ma innego wyjścia niż ucieczka z ogarniętej konfliktem zbrojnym ojczyzny.

– Jest też tyle biedy, tyle nędzy i sam papież Franciszek namawia do tego, żeby okazać im serce, a u nas jest tak sztywno, mimo że jesteśmy ponoć prawdziwymi katolikami – mówi Elżbieta Dzikowska.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kzd6v

ycipk-4kzd6v
ycipk-4kzd6v