Blisko ludziEmerytura Jarosława Kaczyńskiego. Większość seniorów może o takiej tylko pomarzyć

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Większość seniorów może o takiej tylko pomarzyć

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Większość seniorów może o takiej tylko pomarzyć
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA

29.05.2021 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jarosław Kaczyński to niewątpliwie mózg partii rządzącej. Polityk jest obecnie już na emeryturze, ale cały czas pełni ważne role w państwie, m.in. wicepremiera. Z tegorocznego oświadczenia podatkowego wynika, że o pieniądze nie musi się martwić.

Jarosław Kaczyński jest obecny w świecie polityki już od kilkudziesięciu lat. Z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych, a to właśnie polityka zawsze najbardziej go pasjonowała. Obecnie jest nie tylko szefem partii rządzącej i wicepremierem Polski, ale również jest uważany za jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju.

Z najnowszego oświadczenia majątkowego prezesa PiS wynika, że pobiera on emeryturę o wysokości, która może być tylko marzeniem dla większości seniorów. Jarosław Kaczyński otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury - wyliczył "Super Express". Oznacza to, że w ubiegłym roku jego emerytura wynosiła 7150 zł miesięcznie. Co ciekawe, emeryturę zaczął pobierać dopiero od lipca, gdy świadczenie zaczęło być naliczane korzystniej.

To jednak nie wszystko. Z racji pełnienia funkcji premiera przybyło mu w ubiegłym roku 42,5 tys. zł, co daje miesięczną pensję w wysokości ponad 14 tys. zł. Ponadto cały czas pobiera dietę poselską. W 2020 roku otrzymał 100 tysięcy złotych.

Polityk musiał wykazać w oświadczeniu nieruchomości, które posiada. Okazuje się, że jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni 150 mkw., który jest wart 1,5 miliona złotych. Do tego na jego koncie bankowym leży 143 tysiące złotych.

To i tak nic w porównaniu z majątkiem premiera Mateusza Morawickiego. Szef rządu zgromadził w polskiej walucie około 4,7 mln zł oszczędności, jest właścicielem domu o powierzchni około 150 mkw. o wartości około 1,9 mln zł, drugiego domu, który wartość razem z działką sięga 3,5 miliona zł, mieszkania o powierzchni 72,4 mkw. o wartości 1,1 mln zł, połowy segmentu szeregowego o powierzchni 180 mkw., którego przybliżona wartość to około 600 tys. zł oraz ma działkę rolną o powierzchni wartą 200 tys. zł.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także