Blisko ludziEmerytura Teresy Lipowskiej. Aktorka z "M jak Miłość" narzekać nie może

Emerytura Teresy Lipowskiej. Aktorka z "M jak Miłość" narzekać nie może

Teresa Lipowska może być zadowolona ze swojej emerytury
Teresa Lipowska może być zadowolona ze swojej emerytury

19.02.2021 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teresa Lipowska większości z nas kojarzy się z popularnym serialem „M jak Miłość”. Rolę Barbary Mostowiak gra od wielu lat i jest uwielbiana za nią przez widzów TVP. Jak się okazuje, aktorka może się pochwalić dość sporą emeryturą. Nie każda z gwiazd taką dostanie. Dlaczego?

Waloryzacja rent i emerytur 2021 już niebawem. W marcu emeryci dostaną podwyżkę, co prawda w ujęciu miesięcznym będą to grosze, jednak patrząc na sumę, która uzbiera się przez cały rok, to już pewną kwotę można odłożyć.

Emerytury gwiazd mogą nie wzrosnąć tak, jak Polaków, którzy przez całe życie pracowali na etacie. Aktorzy to grupa zawodowa, która nie może liczyć na wysokie emerytury. Taki zawód raczej nie jest wykonywany na podstawie umowy o pracę, a różnie opodatkowane umowy cywilnoprawne: zlecenie czy o dzieło. Te nie gwarantują wysokiej emerytury i raczej nie są stabilne.

Teresa Lipowska o emeryturze

Jedną z aktorek, która bez ogródek mówiła o wysokości swojej emerytury, jest Teresa Lipowska. 83-latka przyznała, że dostaje 2 000 zł na rękę, czyli około 2 200 zł brutto. Przypomnijmy, że najniższa emerytura w Polsce od marca będzie wynosić 1250 zł. Jedną z gwiazd, które publicznie przyznały się do wysokości emerytury, jest też Alicja Majewska, jurorka programu "The Voice Senior". Wspominała, że ma nieco ponad tysiąc złotych emerytury. Jak donosi "Super Express" emerytura Lipowskiej jest wyższa od świadczenia, które dostaje Maryla Rodowicz, czyli 1 600 złotych miesięcznie.

Na waloryzacji emerytur skorzystają wszyscy, którzy ją pobierają. W marcu wyniesie ona 4,24 proc. Jak wyliczył "Super Express" Lipowska miesięcznie dostanie o 90 zł więcej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (307)