Ewa Drzyzga kwestowała na cmentarzu. Kreacja przykuwała uwagę

Ewa Drzyzga wzięła udział w kweście na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Razem z innymi dziennikarzami, artystami i politykami oraz wolontariuszami zbierała fundusze na odnowę zabytkowych nagrobków. Prowadząca "Dzień dobry TVN" zdecydowała się na oryginalną stylizację.

Ewa Drzyzga wzięła udział w kweście na cmentarzu Rakowickim
Ewa Drzyzga wzięła udział w kweście na cmentarzu Rakowickim
Źródło zdjęć: © AKPA

01.11.2022 17:42

Wszystkich Świętych od lat jest okazją do kwestowania na cmentarzach na rzecz odnowy zabytków. Akcje prowadzone są m.in. w Warszawie czy w Krakowie.

Ewa Drzyzga kwestowała w Krakowie. Wybrała oryginalną stylizację

Kwesta została zorganizowana również na najsłynniejszej krakowskiej nekropolii, czyli na cmentarzu Rakowickim. Obyła się ona już po raz 42., a za jej przygotowanie odpowiada Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa. Wzięli w niej udział dziennikarze, artyści, politycy i wolontariusze, którzy przekazali zgromadzone fundusze na odnowę zabytkowych nagrobków.

Ewa Drzyzga była jedną z osób, które dołączyły do zbiórki. Towarzyszyli jej m.in. Andrzej Sołtysik z redakcji "Dzień dobry TVN" czy aktor Tomasz Schimscheiner. Drzyzga zdecydowała się na stylizację w wyrazistym kolorze, który z daleka przykuwał uwagę przechodniów.

Co założyła dziennikarka? Wybrała jaskrawoniebieski, kobaltowy długi płaszcz przewiązany w pasie. Kreacja wyraźnie odróżniała się od stonowanych ubrań jej kolegów i koleżanek, którzy również kwestowali, a także od ubrań innych osób odwiedzających cmentarz.

Ewa Drzyzga wybrała na kwestę kobaltowy płaszcz
Ewa Drzyzga wybrała na kwestę kobaltowy płaszcz© East News | Artur Barbarowski

Kwestowano także na Powązkach. Zbierali aktorzy i dziennikarze

Zbiórka funduszy na ratowanie cmentarza odbyła się również na warszawskich Starych Powązkach. Organizuje ją Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami, który zaprosił do udziału aż 350 osób. Jak co roku kwestowali przede wszystkim artyści i dziennikarze, m.in. Maja Komorowska, Joanna Trzepiecińska, Ewa Kasprzyk, Mateusz Damięcki, Jacek Kawalec, a także Alicja Majewska, Kazimierz Kaczor czy Artur Barciś.

Pierwsza kwesta odbyła się w 1975 roku. Tradycja trwała nieprzerwanie do 2020 roku - wtedy należało z niej zrezygnować z powodu pandemii koronawirusa. Już rok później wolontariusze wrócili z puszkami na cmentarz.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (39)