Blisko ludziEwa Owsiak to młodsza córka twórcy WOŚP. Czym zajmuje się na co dzień?

Ewa Owsiak to młodsza córka twórcy WOŚP. Czym zajmuje się na co dzień?

Czy Ewa Owsiak przejmie schedę po znanym ojcu?
Czy Ewa Owsiak przejmie schedę po znanym ojcu?
Źródło zdjęć: © fot. AKPA
Marta Kutkowska
31.01.2022 12:21, aktualizacja: 31.01.2022 12:45

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku przyniósł Polakom wiele wzruszeń. Udało się zebrać rekordową sumę 136 mln złotych. Niewiele osób wie, że za sukcesem inicjatywy Jurka Owsiaka stoi także jego rodzina. Od lat wiernie wspiera go żona, a także córki. Młodsza, Ewa, otworzyła wczorajszy finał wzruszającymi słowami.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to święto dobroczynności. W tym roku na ulicach pojawiło się ponad 120 tys. wolontariuszy. Akcję zdecydowało się wesprzeć wiele gwiazd. W tym momencie najdroższą aukcją okazał się weekend z Omeną Mensah i jej partnerem, Rafałem Brzoską. Szczęśliwiec wesprze fundację kwotą ok. 170 tysięcy złotych. 

Wsparcie w rodzinie

Jurek Owsiak od początku swojej charytatywnej działalności miał wielkie wsparcie w swojej rodzinie. Aktywnie w fundacji pomaga mu jego żona, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, a także córki: 43-letnia Ola i młodsza o 10 lat Ewa. To właśnie ona wraz z ojcem otworzyła wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To serduszko, które mam na koszulce, bije w każdym z nas od 30 lat. W każdym wolontariuszu, w każdym darczyńcy, w każdym małym pacjencie, który na co dzień w szpitalu zmaga się z chorobą. Dlatego pamiętajmy o tym, że nie wymyślili tej akcji spece, nie wymyślił tego żaden algorytm, tylko wymyśliliśmy to my - mówiła Ewa Owsiak wzruszając widzów do łez.

Okazuje się, że Ewa Owsiak w dzieciństwie sama wymagała pomocy medycznej. Urodziła się bowiem jako wcześniak i lekarze musieli walczyć o jej życie.

"Nie było tam inkubatora. Przewieźli ją, maleńką, karetką niedaleko, na Działdowską. Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei - mówił Jerzy Owsiak w wywiadzie dla magazynu "Viva".

Czym zajmuje się Ewa Owsiak?

Ewa Owsiak jest artystyczną duszą. Swoje życie poświęciła muzyce. Kształciła się w Londynie, ale wróciła do Polski, by pracować w warszawskim Instytucie Chopina. Wiele osób zastanawia się, czy to właśnie ona w przyszłości zostanie twarzą Orkiestry. "(...) po 30 latach potwierdzamy i pokazujemy, że my Polacy potrafimy robić rzeczy niezwykłe. Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła - powiedział Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak z córką Ewą podczas WOŚP 2022
Jerzy Owsiak z córką Ewą podczas WOŚP 2022 © East News | Pawel Wodzynski

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (126)
Zobacz także