Blisko ludziFaceci w końcu zdradzili, jaka kobieca sylwetka najbardziej im się podoba. Co za koszmar!

Faceci w końcu zdradzili, jaka kobieca sylwetka najbardziej im się podoba. Co za koszmar!

Faceci w końcu zdradzili, jaka kobieca sylwetka najbardziej im się podoba. Co za koszmar!
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
14.07.2017 12:57, aktualizacja: 14.07.2017 14:31

Kobiety od lat zastanawiają się, jaka figura najbardziej podoba się mężczyznom. W końcu udało nam się poznać odpowiedź. Niestety nie brzmi ona optymistycznie dla tych z nas, które noszą rozmiar większy niż 34. Dlaczego? Okazuje się, że mężczyźni wolą prawdziwe chudzinki.

Eksperyment na ten temat przeprowadzili profesor John Speakman i dr Lobke Vaanholt. Zapytali mężczyzn z 10 krajów świata, jaka kobieca sylwetka wydaje im się najbardziej atrakcyjna. Wynik okazał się naprawdę druzgocący.

Zdecydowana większość mężczyzn powiedziała, że idealna jest figura kobiety o BMI 19. To wynik na granicy niedowagi. – Większość osób zrozumie, dlaczego bycie chudym uznawane jest w dzisiejszych czasach za atrakcyjne. Nas intryguje, dlaczego mężczyźni uznają to za atrakcyjne, biorąc pod uwagę fakt, że podświadomie szukają kobiety, która obrazować będzie najlepszą partnerkę do rozmnażania – powiedział w rozmowie z dziennikarzami prof. Speakman.

Nie musimy chyba tłumaczyć, że zdaniem ankietowanych im większy rozmiar, tym mniej atrakcyjna kobieta. Dlaczego chude przedstawicielki naszego rodu najbardziej podobają się mężczyznom? Badacze są zdania, że wynika to z faktu, iż tak niskie BMI przypisywane jest najczęściej młodym dziewczynom w wieku 17-20 lat. A to, że większość mężczyzn lubi młodsze od siebie partnerki, wiemy już od dawna.