Trwa ładowanie...
d2p77r5
Seks i Związki

Femipol

Tabletki Femipol to preparat służący do hormonalnego zapobiegania ciąży. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne: gestoden i etynilestradiol.
Share
d2p77r5

Femipol – informacje ogólne

Tabletki Femipol to preparat służący do hormonalnego zapobiegania ciąży. W jego skład wchodzą dwie główne substancje aktywne: gestoden i etynilestradiol. Właśnie z tego względu Femipol zalicza się do tzw. preparatów złożonych. Przyjmowany doustnie, jedno opakowanie zawiera 21 powlekanych tabletek.

Femipol – stosowanie

d2p77r5

Tabletki Femipol należy przyjmować codziennie o tej samej, ustalonej porze. Kurację rozpoczyna się od pigułki opisanej odpowiednim dniem tygodnia na blistrze, a następnie kontynuuje zgodnie z kierunkiem strzałek wydrukowanych na listku. Preparat należy zażywać nieprzerwanie przez 21 dni, po czym powinno nastąpić tygodniowe odstawienie.

Femipol – skutki uboczne

Do najczęściej występujących skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych Femipol zalicza się: bóle głowy, migreny, zapalenie pochwy, krwawienia międzymiesiączkowe, nudności, wymioty, bóle brzucha, tkliwość piersi, skoki wagi ciała, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki, trądzik, wydzielina z piersi.

Femipol – przeciwwskazania

d2p77r5

Preparat Femipol nie jest wskazany dla kobiet wykazujących jakąkolwiek nadwrażliwość na jeden ze składników leku. Oprócz tego tabletki Femipol nie powinny być przyjmowane przez osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami zakrzepowo-zatorowymi. Inne przeciwwskazania to: nadciśnienie tętnicze, choroby nowotworowe związane z hormonami płciowymi, ciąża, okres laktacji.

Przed stosowaniem

Przez rozpoczęciem kuracji z tabletkami Femipol należy wykonać komplet podstawowych badań ginekologicznych.

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5